Як підвести в будинок воду з криниці. дренаж на дачі своїми руками.

Відсутність води в приватному будинку доставляє масу клопоту. Провести воду в будинок з довколишнього колодязя не складе особливих труднощів, досить ознайомитися з інструкцією, корисними порадами та придбати все необхідне обладнання та матеріали.
Вам знадобиться
  • - погружной електричний насос;
  • - поліпропіленові труби необхідної довжини;
  • - утеплювач для труб;
  • - кабель електричний;
  • - лопата;
  • - шланг.
Інструкція
1
Переконайтеся, що в колодязі є чиста питна вода, і є реальна можливість поєднати колодязь з будинком водопровідною трубою. У разі наявності занадто віддаленого колодязя, буде більш економно і ефективно викопати новий колодязь ближче до дому.
2
За допомогою лопати штикові та совкові прокопати траншею середньої глибини (порядку 40-60 сантиметрів, шириною 20-25 сантиметрів) від будинку до колодязя, потім візьміть трубу і перевірте, чи підійде вона для подачі води в будинок з криниці. Якщо труба недостатньої довжини, то придбайте бракуючий метраж і з'єднайте труби спеціальним патрубком.
3
Покладіть трубу у викопану траншею. Один кінець труби введіть в будинок, а другий введіть в спеціальний отвір у стінці колодязя.
4
Коли водопровідна труба буде прокладена в траншеї, можна приступити до укладання ще однієї, меншою за діаметром труби, яка буде використана для прокладки електричного кабелю. Просмикніть електричний кабель по всій довжині другої труби. Обидві труби надійно утеплите і захистіть від промерзання в зимовий період.
5
Візьміть електричний занурювальний насос і опустіть його в колодязь. З'єднайте спеціальним шлангом насос і водопровідну трубу, зробіть регулювання по висоті і тиску води, надайте насосу стаціонарне положення за допомогою додаткових елементів - дроту або канатної мотузки. Увімкніть насос в мережу.
6
Можна провести пробний запуск насоса і перевірити його працездатність, якщо все зробили правильно - з колодязя в будинок почнеться подача води.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pe1V_6y0d30
Зверніть увагу
Не експлуатуйте насос в сильні морози, виймайте його з колодязя щоб уникнути його виходу з ладу.
Корисна порада
Бажано придбати насос з автоблокіратором, який буде стежити за температурою насоса і позбавить його від перегріву і псування.
Не секрет, що на багатьох дачних ділянках відсутнє централізоване водопостачання, але напевно є колодязь. Його можна, а точніше потрібно використовувати в якості основного джерела води, провівши труби в будинок. Це дозволить вам мати власний водогін з чистою водою, не залежати ні від кого, а головне - істотно заощадити.
Вам знадобиться
  • Електронасос, труби, утеплювач, дроти, інструменти для земляних та електроробіт.
Інструкція
1
По-перше, викопайте траншею в землі від колодязя до будинку глибиною не менше 80 сантиметрів (середня глибина промерзання грунту). У траншею укладіть дві труби: малу і велику. У малу трубу просмикніть електричний шнур, який буде служити для харчування електронасоса, а по великій трубі до вас буде надходити вода. Щоб взимку вода в трубах не замерзла, необхідно вжити додаткових заходів, утепливши труби за допомогою скловати або інших утеплювачів.
2
Протягнувши електричний дріт через малу трубу, надійно заізоліруйте його, щоб не було ураження електричним струмом. Опустивши в колодязь електричний насос, прослідкуйте, щоб він був захищений як від перегріву і надійно герметизирован. При виборі насоса враховуйте, який добовий обсяг води вам необхідний. Все залежить від індивідуальних характеристик насоса. Якщо в майбутньому ви не збираєтеся щохвилини користуватися водопроводом, то підійде звичайний погружной насос "Малюк". Не забудьте відрегулювати довжину мотузки, на яку прив'язаний насос. Потрібно, щоб одночасно з рівнем води міг опускатися, при цьому не досягаючи дна.
3
Загерметизуйте надійно всі місця скріплення труб і згинів. Переконавшись, що вода надходить нормально, немає протікань або інших проблем, закопуйте траншею. Тепер у вас є власний водопровід! Ви можете запустити електронасос і користуватися власною водою. Однак в усьому потрібна міра. Рекомендується на ніч відключати насос, щоб дати йому "відпочити". Хоч насос і залізний, йому теж потрібні перерви, інакше він передчасно вийде з ладу.
Корисна порада
Вибирайте відразу хороший і якісний насос. Не варто на цьому економити, так як від електричного насоса залежить багато чого. Насос - основний механізм водопроводу. Він повинен мати автоблокіратор, який вимикає насос у разі його перегріву. Перегрівання, в свою чергу, може настати, якщо рівень води впаде, і насос буде працювати "вхолосту", переганяючи повітря.