Як отримати фіолетовий колір фарбами. Які кольори треба змішати щоб отримати фіолетовий.

Багатьом художникам знайома ситуація, коли закінчується тюбик з фарбою, запасного поблизу немає, а їхати в магазин немає ні можливості, ні бажання. Вихід з такої ситуації досить простий: часто можна змішати кілька наявних кольорів, щоб отримати відсутній.
Інструкція
1
Багато хто пам'ятає ще зі школи, з уроків малювання, що фіолетовий - це вторинний колір, тому для його отримання можна використовувати два первинних кольори - червоний і синій. Візьміть пензликом трохи червоної фарби і нанесіть її на палітру. Потім, не забувши гарненько обполоснути пензлик у воді, візьміть синю фарбу. Фарби потрібно брати приблизно в рівних пропорціях, лише трохи варіюючи їх, інакше, якщо одного з квітів буде набагато більше, колір буде варіювати від темно-бузкового до малинового.
2
Якщо ви хочете отримати світло-фіолетовий, візьміть рожеву фарбу, нанесіть її на палітру, а потім додайте туди блакитну і ретельно перемішайте. Нанесіть пару мазків на полотно, можливо, саме цей відтінок вам підходить якнайкраще.
3
Для того щоб отримати фіолетовий колір, можна піти й іншим шляхом. Візьміть ліловий фарбу і змішайте її з білою, не забуваючи при цьому споліскувати пензлик, щоб не зіпсувати весь тюбик. Варіюючи кількість білої фарби, ви можете отримати фіолетовий колір різного ступеня інтенсивності.
4
В принципі, будь-який колір, що належить до синій гамі пігментів, при змішуванні з холодним червоним дає фіолетовий. Якщо ви всерйоз займаєтеся малюванням, напевно у вас є не тільки упаковка гуаші з шести кольорів. Тому, щоб отримати вам такий необхідний фіолетовий, змішайте з червоним кобальт, ультрамарин, блакитний синій, фталоціанін синій. Додавши на палітру трохи білої фарби, і, ретельно перемішавши, ви можете освітлити вийшов у вас колір.
5
Змішайте чорну фарбу з будь-яким червоним холодним кольором. Це може бути фталоціанін або алізарин червоний. В результаті у вас вийде приглушений фіолетовий колір. Він буде більш тьмяним і не таким хроматична, як чистий пігмент, але, тим не менш, у вас вийде саме фіолетовий.
На відміну від масляних фарб, темпери та акварелі, гуаш містить в своєму складі велику кількість пігменту і наповнювача, тому на полотні стає непрозорою. Крім того, більшість гуашевих фарб містять білила (цинкові, баритові, титанові), що надає фарбі матовість і бархатистість, але при цьому білуваті і зниження інтенсивності кольору.
Інструкція
1
Знаючи таку схильність гуашевих фарб до висветленію, необхідно дотримуватися ряду правил при нанесенні фарб: визначте для себе основні кольори, які будуть основою в колірному рішенні вашого твору. Використовуйте кольори (накраскі) при роботі з гуаш ю. Заздалегідь розведені і випробувані основні кольори вчасно підкажуть, чи відповідає даний висохлий колір задуманому. Таких кольорів на раз повинно бути 4-5. Необхідно змішувати їх між собою, щоб виходили проміжні несподівані відтінки.
2
Пам'ятайте, що при змішуванні білих гуашевих фарб з фарбами інших кольорів, знижується яскравість кольору. Експериментуйте з додаванням одних квітів в інші з метою збільшення інтенсивності (крім чорного і білого).
3
Наприклад, при додаванні в охру кадмію жовтого світлого можна збільшити інтенсивність кольору охри, а для зменшення насиченості тону кадмію жовтого світлого можна додати в нього світлу охру.
4
Якщо при злитті гуаші та темпери фарба згорнулася, додайте трохи шампуню для волосся, результат вас приємно здивує.
5
Для поліпшення якості гуаші (покриваності) додайте в неї столярний клей пвх. Перемішайте клей якомога ретельніше, інакше фарба на полотні може не висохнути.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bcOPWBMmiK0