Що таке термометр.

Термо? Метр - це прилад для вимірювання температури обумовленою середовища: повітря, ґрунту, води. Виділяють кілька видів термометрів, відмінних за принципом дії: рідинні, оптичні, механічні, газові, електричні, інфрачервоні.
Інструкція
1
Перший термометр винайшов Галілей. Він був повітряним і показувати не температуру, а її зміна без числових значень. Сучасний термометр створив Фарадей в 18 столітті. Спочатку він наповнював термометр спиртом, але пізніше замінив його на ртуть. Нуль в шкалі числень Фарадея дорівнював сучасним 32 градусам, а температура людського тіла дорівнювала 96 градусам. У 1742 році фізик Цельсій зробив точками відліку температуру танення льоду і кипіння води, правда спочатку нуль на шкалі відповідав температурі кипіння води, але потім вона прийняла сучасний вигляд.
2
Рідинні термометри працюють на основі принципу зміни початкового об'єму рідини, залитої в термометр, при зміні навколишньої температури. Найчастіше в колбу термометра заливають спирт або ртуть. Плюсами ртутного термометра є висока точність вимірювання температури, тривалий термін використання, проте рівень температури встановлюється досить довго, ртуть в градуснику є небезпечним матеріалом, тому використання ртутного термометра необхідно проводити максимально акуратно. Оптичні термометри реєструють температуру за рівнем світіння, спектра та інших показників і найчастіше застосовуються в наукових дослідженнях.
3
Механічні термометри діють за принципом рідинних, тільки датчиком служить спіраль, або стрічка з металу. Електричні - працюють за принципом зміни рівня опору провідника при зміні зовнішньої температури. Ті електротермометри, які мають великий діапазон, засновані на термопарах - при взаємодії різних металів виникає контактна різниця потенціалів, яка залежить від температури. У електротермометри вбудовані додаткові функції пам'яті, підсвічування, вони безпечні і швидко показують результат, однак можуть давати невелику похибку, внаслідок чого температуру потрібно міряти кілька разів.
4
Інфрачервоний термометр вимірює температуру без безпосередньої взаємодії з людиною або предметом, відрізняється точністю вимірювання та безпекою, а також високою швидкістю дії - півсекунди. Вони гігієнічні, швидко (протягом 2-5 секунд) працюють і допомагають вимірювати температуру дітям.