Як коптити м'ясо і рибу. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Копчені продукти - улюблений вид закуски для багатьох людей. Вони володіють ніжним смаком, неповторним ароматом і дуже привабливим видом, здатним порушити апетит навіть ситої людини. Закоптити м'ясо і рибу можна навіть в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • м'ясо;
  • риба;
  • сіль
  • цукор
  • спеції;
  • тирсу;
  • відро (ящик);
  • кришка з гнітом;
  • решітка;
  • піддон.
Інструкція
1
Існує два види копчення продуктів: гаряче і холодне. Удома можна приготувати м'ясо або рибу будь-яким способом, однак найбільш доступний, швидкий і простий саме метод гарячого копчення.
2
Підготуйте продукти. Для цього м'ясо або рибу необхідно піддати попередньому послові. Щоб це зробити, шматки м'яса товщиною близько 3 см добре посипте сіллю і змастіть спеціями. Випатрану рибу укладіть в розчин кухонної солі на 1-2 дні, потім промийте в проточній воді. Після цього м'ясо і рибу розвісьте в добре провітрюваному приміщенні і підсушіть протягом 1-2 діб. Рибу необхідно вішати головою вниз.
3
При необхідності закоптити великі шматки м'яса (лопатку, окіст), змішайте в окремій тарілочці цукор, сіль і спеції. Натріть м'ясо з усіх боків готової сумішшю, укладіть його в глибоку миску і добре присипте цією ж сумішшю. Закрийте марлею, залийте розсолом і витримуйте під гнітом 7-15 діб, залежно від величини шматків.
4
Якщо у вас немає готової коптильні, її можна зробити самостійно. Для цього підійде будь-яке бляшане відро або металевий ящик. Як нагрівальний елемент використовуйте плиту. На дно ящика (відра) покладіть тирсу. Далі встановіть в коптильню решітку для продуктів і піддон, в який стікатиме сік. Передбачте щільно закривається кришку.
5
Попередньо приготуйте тирсу. Можна використовувати будь-які деревні породи. Наприклад: вишню, яблуню, сливу, дуб, вільху, бук, осику. Дуже ароматні ялівцеві тріски. Деревину подрібніть до маленьких шматочків, знявши з неї кору. Трохи зволожите тирсу і розсипте їх по дну коптильні.
6
Додайте продукти на решітці в один шар. Поставте коптильню на вогонь, щільно закрийте кришку, придавивши її гнітом. Температура всередині коптильні не повинна перевищувати 120 градусів. Щоб це перевірити, капніть на кришку краплю води. Вона повинна випаровуватися без шипіння, чи не кипіти.
7
Кіпті невеликі шматки м'яса і рибу протягом 30-40 хвилин. Може знадобитися трохи більше часу. Спробуйте продукт і визначте на смак, прокоптився Чи він. В майбутньому це допоможе вам більш точно знати необхідний час копчення.
Зверніть увагу
Не забувайте, що продукти гарячого копчення мають невеликий термін зберігання - 2-3 діб. Найкращим смаком володіють тільки що закопчені м'ясо або риба.
Корисна порада
Спробуйте додати до тирсою верес, м'яту, шавлія, розмарин або лавр. Американці використовують кукурудзяні «качана» і горіх-пекан, а китайці - тополині тирсу.