Як вивести мозоль.

Мозоль - це зайве розростання й ущільнення ороговілого шару шкіри, яке виникає, як правило, від постійного механічного впливу на шкіру. Основні причини виникнення цієї напасті - незручне взуття, постійне носіння високих каблуків, зайва вага, а також шкірні захворювання.
Інструкція
1
Якщо у вас з'явилися мозолі, то кращим рішенням буде звернутися до косметолога або в кабінет педикюру. Там оцінять проблему і запропонують оптимальні способи видалення натоптишів.
2
Вивести мозоль можна і вдома. Для цього її необхідно розм'якшити за допомогою гарячої ванночки або спеціального гелю, а потім акуратно зрізати перікюрним ножем. Не потрібно зрізати шкіру до рожевого кольору, важливо просто прибрати верхній грубий шар. Потім це місце потрібно ретельно відшліфувати терочкой і змастити кремом.
3
Для того, щоб вивести мозоль на п'яті, необхідно приготувати наступний розчин: 1 столова ложка харчової соди змішується з 1 столовою ложкою подрібненого господарського мила в двох літрах води. Розчин повинен бути трохи гарячим. Занурюємо в нього ноги на 30 хвилин, потім обробляємо мозолі пемзою або спеціальною теркою. Після цього шкіру ніг насухо витираємо і змащуємо касторовою олією. Можна втерти і спеціальну мазь від натоптишів, яка продається в аптеці. Після ванночки на ноги надягаємо бавовняні шкарпетки. Проводити таку процедуру краще всього перед сном.
4
Якщо ви натерли свіжі мозолі, то краще відразу подбати про їх лікування. Для цього рекомендується розвести в теплій воді марганцівку (розчин повинен бути ніжно-рожевого кольору), додати в тазик трохи солі і занурити в цей розчин ноги на 15-20 хвилин. Після цього ноги необхідно насухо витерти. Така ванночка прекрасно знімає больові відчуття і перешкоджає подальшому наростанню мозолі.
5
При постійному виникненні мозолів слід придбати більш зручну і м'яке взуття. Якщо це не допомагає, то необхідно звернутися за консультацією до лікаря.
Корисна порада
1. Пам'ятайте, що водянисті мозолі ні в якому разі не можна проколювати - це може привести до інфекції! При виникненні таких мозолів необхідно змінити взуття на більш зручну, а також надіти бавовняні шкарпетки.