Як обрізати Кактус.

Ваш кактус понуро росте в своєму горщику вже багато років, але жодного разу так і не зацвів, видозмінився в дуже дивну форму, перестав радувати вас своїм зовнішнім виглядом або зовсім зачах? Нічого страшного, справі ще можна допомогти. Якщо хочете реанімувати або оновити ваш суккулент, необхідно його обрізати для вкорінення.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж або лезо;
  • - тарілка;
  • - горщик для пересадки;
  • - дренаж;
  • - грунт ;
  • - пісок.
Інструкція
1
Зробіть зріз від старого рослини. Якщо кактус досить довгий (від 15 см і більше) його можна відрізати від верхівки. Якщо рослина не дуже високе, витягніть його з землі, щоб відрізати верхню частину було простіше і зручніше. Тепер візьміть гострий ніж або лезо і впевненим рухом відсіки верхню частину кактуса (приблизно 6-8 см). Занадто маленький зріз робити не варто, оскільки рослина може попросту засохнути або згнити. Але й величезними «огірками» захоплюватися не потрібно. Виберіть середній розмір.
2
Обточити ваш зріз на манер заточеного олівця. Справа в тому, що при висиханні м'які тканини почнуть втягуватися в м'ясисту частину. Якщо залишати зріз плоским, через тиждень він запросто може виглядати як зворотна воронка. Отримати коріння з такої поверхні, заглубляя її в грунт, вкрай проблематично. Саме тому краєчки кактуса необхідно обточити.
3
Тим же гострим ножем, який ви використовували для виконання зрізу, акуратно обстрогать краю, щоб кактус став схожий на олівець. Захоплюватися на варто. Цілком достатньо «кілочка» в 1,5-2 см. Пам'ятайте про пропорції. Якщо ви обробите 2/3 вашого зрізу під олівець, а 1/3 залишите в первісному вигляді, шансів на вкорінення вкрай мало. Оптимальною є пропорція зрізу до рослини в співвідношенні 1: 3.
4
Підсушіть ваше чудо протягом тижня. Не варто боятися, що за цей час кактус загине без води і ґрунту. Подсушка є необхідною умовою для успішного вкорінення. Кактус залиште на тарілці або в будь-який інший ємності, щоб вологе зріз підсох і трошки втягнувся всередину.
5
Якщо ви зробили все правильно, загострена частина повинна стати майже врівень з початковими краями вашого зрізу. Тепер кактус можна садити в субстрат. Насипте в горщик дренаж, зверху - грунт для кактусів, а потім невеликий шар піску. Ваш «олівчик» акуратно вкрутити в центр. Тепер залишається лише регулярно зволожувати грунт в горщику і чекати вкорінення.
Зверніть увагу
Не розміщуйте свежесрезанние кактуси одразу в воду або субстрат. Звичайно, бувають рідкісні випадки, коли вони вкорінюються і таким чином, але найчастіше кактус просто загниває. Зріз необхідно попередньо підсушити.
Корисна порада
Якщо є така можливість, кактус краще обрізати в декількох примірниках. У разі загибелі одного ви зможете замінити його іншим.