Як заповнити недолік йоду.

При нестачі в організмі йоду людина починає швидко втомлюватися, з'являється роздратування або апатія, можуть виникати і відхилення в роботі щитовидної залози. Заповнити недолік йоду можна як за допомогою спеціальних препаратів, так і за допомогою звичайних продуктів харчування.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся з ендокринологом або терапевтом про можливість призначення йодовмісних препаратів. Спеціаліст швидше за все вам призначить «Йодомарин», «Йод-актив» або інший аналогічний препарат. Приймайте засіб так, як написано в інструкції або дотримуйтеся загальних рекомендацій фахівця. Дітям призначають ці ж препарати, тільки в малих дозах. Засіб в потрібних дозах нетоксично, тому не переживайте за своє здоров'я.
2
Якщо пити таблетки ви не хочете, то щодня вживайте морську капусту. Досить близько 100 г цієї рослини в день, щоб заповнити брак йоду в організмі. Але смак у капусти дуже специфічний, тому якщо вона вам не подобається, купіть в аптеці порошок з цієї рослини. З'їдайте по чайній ложці 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди. При регулярному вживанні морської капусти рівень йоду в організмі нормалізується.
3
Включіть в раціон і рибу, креветки та інші морепродукти. З ранку з'їдайте бутерброд з ікрою. У м'ясі теж міститься йод, правда в менших кількостях. Якщо ви можете їсти трохи сирувате м'ясо (з кров'ю), то вживайте його хоча б 2 рази на тиждень.
4
В принципі, якщо ваш раціон різноманітний, і ви користуєтеся морської або йодованої сіллю, у вас не повинно бути нестачі цього мікроелемента в організмі. Але іноді йод погано засвоюється, а з цієї причини і спостерігається його нестача, вживайте курсами вітамінні комплекси, або окремо кальцій і селен, тоді й йод буде засвоюватися з продуктів харчування в потрібних кількостях.
Зверніть увагу
Не вживайте йод, який випускається для обробки ран, всередину. Він не допомагає заповнювати недолік йоду в організмі, а тільки лише викликає сильне отруєння. Чи не збільшуйте і дозу випиваються таблеток на день - краще від цього не буде.