Як поставити пастку на бджіл.

Кожному бджоляру відомо, що під час роїння бджіл можна успішно зловити не тільки новий рій зі свого власного вулика, але і обзавестися сім'єю з іншої пасіки. Ловити рій можна і звичайним сачком, але спосіб цей не завжди доречний, а головне, достатньо клопоту. Якщо ж ви твердо вирішили спіймати нову бджолину сім'ю, краще всього використовувати пастку. Але як же її правильно встановити?
Інструкція
1
Встановіть пастку на деякій висоті. На верхівки дерев і телеграфні стовпи забиратися не слід, але і на землю ставити новий бджолиний будинок теж не потрібно. Оптимальна висота - трохи вище людського зросту так, щоб літаючі бджоли помітили конструкцію. Якщо встановлюєте пастку на гілках, необхідно закріпити її, щоб вона не перекинулася або не впала. Дерево для установки вибирайте міцне, з широкими гілками і розлога. Воно повинно бути вище всіх своїх сусідів, надійно закрите від поглядів і володіти стійкістю. Тоненька осичка або липа, розгойдується на вітрі, бджіл не приверне.
2
Зверніть увагу на місце розташування своєї пастки. Не варто встановлювати будиночки для бджіл поблизу автострад або ліній електропередач. Сучасні бджоли хоч і звикли до відносного шуму, але все ж краще селитися подалі від гуркоту, пилу і сторонніх звуків. А от якщо ви знаєте, що поблизу є телефонні дроти - це непогана приманка для роя. Останні дослідження показали, що бджіл приваблюють звуки, що видаються проводами. Уважно огляньте довколишні поля, найкраще, щоб пастка перебувала в оточенні медоносів.
3
Важливий чинник - наявність води. При поселенні нової сім'ї і виведенні молодняка бджоли вживають дуже багато рідини. З цих міркувань краще, щоб неподалік від місця вашої пастки знаходилися водойми з чистою проточною водою. Також постарайтеся розміщувати будиночки з таким обліком, щоб їх зручно було транспортувати на пасіку після заселення. Поблизу повинна бути зручна під'їзна дорога для автомобіля або вози.
Зверніть увагу
Влаштовуйте будиночок так, щоб вона не була помітна неозброєним оком, інакше ризикуєте втратити молодий рій і подарувати випадковому перехожому не тільки своїх бджіл, а й пастку.
Корисна порада
Додайте свою пастку на краю лісу або луки, в добре провітрюваній області. У густих хащах або на болотах шанси піймати рій практично рівні нулю.