Як розігнати "Пентіум 3".

Збільшити швидкість роботи комп'ютера можна одним з декількох способів. Якщо мова йде про порівняно старої моделі, то краще змінювати параметри роботи деяких пристроїв, що входять до складу персонального комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - SpeedFan;
  • - MemTest.
Інструкція
1
Використовуйте можливості материнської плати для зміни параметрів роботи центрального процесора і оперативної пам'яті. Увімкніть комп'ютер і перейдіть в меню BIOS. Для цього утримуйте клавішу Delete після включення ПК. Порівняно старі моделі системних плат дозволяли змінювати безліч параметрів, працюючи в меню BIOS. Відкрийте меню Advanced Chipset Configurations.
2
Знайдіть пункт, що відображає частоту шини центрального процесора. Збільшіть цей показник. Не варто занадто сильно змінювати частоту за один підхід. Враховуючи той факт, що в процесорах Intel Pentium 3 використовувався досить високий множник (6-10), різка зміна частоти шини може призвести до псування пристрою. Трохи збільшіть напругу, що подається на центральний процесор.
3
Збережіть задані параметри і перезавантажте комп'ютер. Після завершення завантаження операційної системи встановіть програму Clock Gen. Виконайте перевірку стану центрального процесора. Якщо утиліта не виявила наявності помилок, поверніться в меню BIOS і повторіть процедуру збільшення частоти шини центрального процесора.
4
Встановіть програму Speed Fan і запустіть її. Перевірте температуру центрального процесора. Якщо вона перевищує допустимі значення, збільште швидкість обертання кулера ЦП. Досягніть оптимального стану процесора. Враховуйте його продуктивність і ступінь нагрівання.
5
Відкрийте меню BIOS і перейдіть в пункт Advanced Setup. Збільште тактову частоту плат оперативної пам'яті. Цей процес варто виконувати після налаштування і оптимізації роботи центрального процесора. Періодично перевіряйте стан планок ОЗУ, використовуючи програму MemTest або засоби операційної системи Windows.
6
Налаштуйте параметри роботи операційної системи після завершення розгону комп'ютера. Це дозволить трохи збільшити його продуктивність, не перевантажуючи при цьому внутрішні пристрої.