Як розрізати метал.

В ході стоительная і навіть оздоблювальних робіт може виникнути необхідність розрізати метал (профіль або лист), і зробити це можна за допомогою соответствуюших інструментів.
Вам знадобиться
  • Ножівки, труборізи, пилки, прес-ножиці, абразивні верстати, приводні ножівки, дискові пилки, сало або мінеральне масло.
Інструкція
1
Перед початком роботи виберіть ножовочное полотно, враховуючи специфічні параметри металу. Надійно закріпіть матеріал в лещатах, відрегулюйте натяг і рівень кріплення. Встаньте до лещат на відстані 15-20 см, візьміть ножівку правою рукою, а передню частину розпилюється - лівої, потримайте в горизонтальному положенні. Здійснюйте плавні рухи вперед, трохи притискаючи інструмент обома руками, до кінця роботи злегка послабте натиск.
2
Час від часу обробляйте полотно салом або мінеральним маслом, що необхідно для зниження тертя. Якщо ножовочное полотно йде від розмітки, почніть різати з іншого боку. Розріжте смугової метал по товщині.
3
Щоб не пошкодити полотно, стежте, щоб не менше 3-х зубів ножівки перекривали товщину смуги, якщо ж цієї можливості немає, то ріжте смугу по широкій стороні, для чого закріпіть смугу в лещатах і зробіть пропив по кромці при допомозі напилка, після чого починайте різати, злегка відхиляючи ножівку.
4
Якщо вам необхідно розрізати довгу заготовку, але немає можливості довести рез до кінця, ще раз затисніть матеріал і ріжте з протилежного кінця.
5
При роботі з тонкими листами або смугами укладіть їх між брусками і затисніть в лещатах, після чого розріжте разом з ними. Щоб вирізати криволінійні або кутові прорізи, в місцях зміни напрямку просвердлите отвори, потім продовжите роботу за допомогою лобзика.
6
Для того, щоб розрізати круглий метал з невеликим перерізом, спочатку нанесіть розмічальну ризику, потім зміцните заготовку в лещатах і зробіть пропив по ризикові, використовуючи тригранний напилок. Після чого продовжите роботу, застосовуючи ручну ножівку.
7
Щоб розрізати метал з квадратним перетином, використовуйте ту ж методику, але при цьому злегка відхиляйте ножівку від себе, в процесі роботи зменшуючи нахил. Після чого проведіть разрезку, утримуючи ножівку в горизонтальному положенні.
8
При роботі з металом з фасонним перетином попередньо нанесіть розмічальні ризики місць різу. Далі зміцните матеріал і зробіть невеликі пропили за ризиками. Продовжуйте роботу, використовуючи ножівку.