Як зберегти судини.

Турбота про здоров'я судин відноситься до першорядних завдань для кожного. Адже саме серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності. Заходи, спрямовані на оздоровлення судин, допоможуть зберегти здоров'я, красу і стрункість на довгі роки.
Вам знадобиться
  • - здорова їжа;
  • - тренування;
  • - часник;
  • - вітамін С.
Інструкція
1
Скорегуйте своє харчування. Зловживання жирною і солодкою їжею є одним з головних факторів, що руйнують здоров'я судин. Надмірна кількість холестерину веде до утворення атеросклеротичних бляшок і до звуження судин. Саме цей процес найчастіше і стає причиною розвитку серцево-судинних захворювань. Постарайтеся обмежити вживання солодощів, жирного м'яса, сиру, вершкового масла, яєчних жовтків, ікри. Віддайте перевагу продуктам, багатим білком і клітковиною: рибі, овочам, злакам, кисломолочним продуктам.
2
Позбавтеся від зайвої ваги. Якщо його можна скорегувати за допомогою раціонального харчування і правильних фізичних навантажень, проблеми з судинами вирішаться паралельно з цими процесами. Але якщо ви страждаєте ожирінням, знижувати вагу можна лише під наглядом фахівця. В іншому випадку ви можете отримати серйозні захворювання ендокринної системи.
3
Зробіть фітнес невід'ємною частиною вашого життя. При цьому не варто перевантажувати організм жорсткими тренуваннями. Займіться йогою, плаванням, пілатесом, виконуйте вправи на силових тренажерах. 1-2 рази на тиждень доцільно влаштовувати кардіотреніровки. Це може бути біг, ходьба, аеробіка, катання на велосипеді. Саме в цьому випадку тренується серцевий м'яз і зміцнюються судини.
4
Приймайте препарати, які зміцнюють стінки судин. При цьому зовсім не варто купувати дорогі біологічні добавки: найбільш ефективні продукти доступні і звичні. Безумовний лідер по мірі користі для судин - часник. Ви можете вживати його як в сирому вигляді, так і готувати спиртову настойку, кілька крапель якої треба додавати в їжу. 3-4 рази на рік влаштовуйте курс вітамінотерапії. Найбільш корисний для зміцнення судин вітамін С. Щоб його дія була найбільш явним, доцільно пройти курс ін'єкцій.