Як укладати мозаїчну плитку.

Мозаїчна плитка - це малюнок, зроблений з фрагментів різних матеріалів (кераміки, скла, металу або каменю), які кріпляться до сітчастої або паперовій основі. Така плитка є оригінальним способом прикраси інтер'єру і в даний час досить часто застосовується для обробки приміщень.
Вам знадобиться
  • - мозаїчна плитка;
  • - клей для плитки;
  • - скребок для клею;
  • - будівельна терка;
  • - готовий розчин;
  • - волога ганчірка;
  • - рівень;
  • - суха ганчір'я;
  • - роздільники.
Інструкція
1
Перед тим як укладати плитку обов'язково вирівняйте поверхню ґрунтовкою. Далі починайте наносити клей, це можна робити декількома способами: на саму плитку, на поверхню стіни і подвійним нанесенням. На шпатель нанесіть невелику кількість клею і розмажте його по зворотній стороні плитки. Потім за допомогою зубчастого шпателя нанесіть клей на стіну і добре його розрівняйте.
2
Після нанесення клеїть розчину наклейте плитку на поверхню стін так, щоб паперова сторона була зверху. Вирівняйте даний лист і добре притисніть його до стіни. Намагайтеся кріпити всі аркуші плитки з однаковою силою.
3
Зачекайте 20 хвилин, а потім протріть паперову поверхню вологою ганчіркою або обприскайте з пульверизатора. Дочекайтеся, поки папір стане темною, і спробуйте її зняти. Якщо не вийде, повторіть процедуру зволоження ще раз. В процесі зняття папери можуть виникнути викривлення мозаїки, які потрібно виправити до того, як розчин захолоне.
4
Після висихання клею за допомогою щітки або вологої ганчірки видаліть залишки клеїть розчину і паперу з поверхні мозаїчної плитки. На спеціальну гумову терку (шпатель) нанесіть затірку і розподіліть її по всій покладеної площі між швами. Через 15-20 хвилин очистіть плитку від зайвої затірки вологою губкою або ганчіркою. Після висихання відполіруйте поверхню сухою ганчіркою.
Зверніть увагу
Не відкладайте полірування й очищення плитки, так як згодом буде важко видалити наліт. Укладання мозаїчної плитки - досить копітка робота, вимагає необхідних навичок і знань, тому рекомендується довірити дану роботу професіоналам.
Корисна порада
Частина клею може просочуватися крізь шви, тому намагайтеся підібрати його в колір до плитки, щоб виступив розчин не сильно виділявся на поверхні плитки.