Як позбавити новонародженого від гикавки.

Часта і тривала гикавка у малюків, як правило, змушує мам добряче похвилюватися. Насправді ж причин для занепокоєння немає. Гикавка - це абсолютно безболісне і нормальне явище для дітей грудного віку, яке з часом скоротиться до мінімуму. Існує декілька ефективних способів позбавити новонародженого від гикавки.
Інструкція
1
Гикавка, викликана переїданням або поглинанням повітря. Надайте дитині вертикальне положення. Носіть його в цьому положенні до тих пір, поки він не сригнет надлишок їжі, або ту кількість молока, яке накопичилося поверх прошарку випадково проковтнув повітря. Деякі діти дуже рідко зригують (майже ніколи), тому, потримавши малюка вертикально близько 15 хвилин і не добившись результату, просто дайте йому попити.
2
Спробуйте полоскотати малюка ніжно і ненав'язливо. Це призведе до розслаблення діафрагми (напружений стан якої і є гикавкою) і, в той же час, відверне малюка.
3
Прикладіть малюка до грудей. По-перше, він може відволіктися від гикавки, зосередившись на смоктальних рухах, а по-друге, молоко заглушає гикавку.
4
Крапніть немовляті під язик кілька крапельок лимонного соку або міцного настою ромашки.
5
Покладіть малюка на животик, а самі, тим часом, не переставайте ніжно погладжувати йому спинку. У такому положенні йому буде набагато легше відригнути. Крім того, він може розслабитися і відволіктися, завдяки ненав'язливого масажу.
6
Гикавка, викликана спрагою. Розташуйте дитину вертикально і напоїть прохолодною водичкою. Можете використовувати пляшечку або поїти з ложечки маленькими ковточками (останній варіант ефективніше, а тому переважно).
7
Дайте ікающему немовляті попити трохи підсолодженою водички. Нехай ковтає невеликими порціями. Найкраще поїти зі шприца, або з чайної ложечки. Зрозуміло, поїти слід у вертикальному положенні, інакше малюк може захлинутися.
8
Гикавка, викликана переохолодженням. Якщо малюк замерз - тепліше укутайте його, надіньте шапочку, носочки, зігрійте, притиснувши до себе.
9
Гикавка, викликана емоційним перепорушенням. Приберіть з поля зору дитини збуджуючі предмети. Приглушите світло, вимкніть телевізор, зробіть тихіше музику і тихим, спокійним голосом поговоріть з малюком або Напійте йому що-небудь заспокійливе.
Зверніть увагу
Напади гикавки у новонародженого можуть триває від 10 до 15 хвилин. Більш тривала гикавка може сигналізувати про серйозні порушення. У таких ситуаціях слід обов'язково звернутися до педіатра.