Як розвести коропів.

Карп вважається невибагливою рибою, тому чудово підходить для розведення в ставку. Карп досить добре пристосований для життя в непроточних прогріваються водоймах. Причому в невеликих озерах короп зростає значно швидше, ніж у великих, так як витрачається менше енергії на пошук корму. Так як же правильно розводити коропів і зробити з цього прибутковий бізнес?
Інструкція
1
Найдоступніший і простий метод розведення та вирощування коропів - це зариблення в весняний період годовікамі коропів та відлов їх восени. До цього моменту коропи досягнуть товарної маси. Якщо у вас немає можливості придбати годовиков, тоді зарибнив водойму мальками. Але це набагато складніше, тому що будуть потрібні окремі категорії ставків для розведення, вирощування та зимівлі.
2
Оптимальна температура для розведення коропа - 20-28 градусів, при цьому вода повинна бути стоячій з помірною кількістю рослинності. Вміст кисню у воді має становити 5-7 мг/л в літній період, в зимовий - не нижче 4 мг/л. За таких умов і хорошому годуванні риба набиратиме щодня по 5-7 грам. Якщо температура води становить менше 14 градусів, короп починає споживати менше їжі, мало рухається і втрачає у вазі.
3
Харчується короп практично всім. Якщо ви не маєте в наявності спеціального корму, тоді його можна замінити свинячим або курячим комбікормом. Такий корм необхідно попередньо замісити і вносити в воду у вигляді тесту. Бобові та злакові культури також підійдуть для годування коропа, їх необхідно вносити в набряклий стані. Годувати рибу рекомендовано два рази на день в певному місці, відведеному спеціально для годування. Карп запам'ятає час і місце годування, корм не встигатиме закиснути. Багато власників карпятников навіть дзвонять у дзвоник, так риба краще йде на місце годівлі.
4
Природною їжею для коропів вважаються черви, дрібні рачки і личинки комах. Підтримуйте постійний рівень води у ставку, бажана глибина - один метр. Найпопулярніші породи коропа для розведення: дзеркальний, лускатий, голий, лінійний, український і рамчатий.
5
Вирощування коропів інтенсивним методом ґрунтується на використанні комбікормів з великим вмістом білків. При такому методі можна збільшити кількість коропа, але при цьому буде потрібно забезпечити додатковий проток через водойму або аерацію. Так як при великій щільності коропа збільшується забруднення у водоймі, а це несе ризик поширення хвороб. Комбікорм коштує недешево, тому використовувати його доцільніше спільно із злаковими.