Як окропити квартиру хрещенської водою.

У православних християн склалася благочестива традиція окропляти своє житло хрещенської водою. Зазвичай це відбувається у Водохресний святвечір - напередодні двунадесятого Господнього свята Богоявлення, часто званого Водохрещем, або в день свята. Робиться це з метою освячення житла, вигнання злих духів, закликання Божого благословення на всіх, що живуть в будинку.
Вам знадобиться
  • - водохресна вода;
  • - кропило;
  • - палаюча лампадка або свічка;
  • - молитвослов.
Інструкція
1
Підготуйте своє житло до освячення - зробіть прибирання.
2
Візьміть ємності для води, і у Водохресний святвечір (18 січня) вранці сходіть в найближчий храм на Божественну літургію. Або зробіть це в саме свято Богоявлення (19 січня) - вода освячується два дні і має однакову силу.
3
сповідатися і причаститися. Наприкінці богослужіння звершується чин великого освячення води, набраної в величезні чани. Іноді воду освячують в так званій Йордані - хрестоподібної ополонці.
4
Моліться з усіма прихожанами, слідом за закликами священика, про дарування Духа Святого на воду. Нехай ваш голос приєднається до прохання про те, щоб вода була цілюща для душі і тіла, щоб вона освячувала всяке місце, куди б не потрапляла. Після молебню великого освячення води, званої агіасми, благоговійно наберіть водохресну воду в принесені ємності. Можна при цьому співати тропар свята: «Во Йордані хрестився Ти, Господи, Троїчне явилося поклоніння. Батьки бо голос свідетельствоваше Тобі, возлюбленим Тя Сина іменуючи, і Дух у вигляді голубинім ізвествоваше словес твердження. Явлейся, Христе Боже, і світ просвітив, слава Тобі ".
5
Відкрийте обов'язково всі кватирки перед окропленням квартири. Зажевріла лампадку в божниці або запаліть свічку перед іконою. Налийте водохресну воду в чисту посудину. Підготуйте молитвослов зі словами тропаря Хрещення, якщо не знаєте текст напам'ять. Занурте кропило в святу воду, і з співом тропаря почніть хрестоподібно окропляти кімнату по периметру. Спочатку окропіте хрещенської водою східну сторону, потім західну, далі північну і, нарешті, південну. Окропив одну кімнату, переходите до інших приміщень.
6
Вимовляєте «В ім'я Отця і Сина і Святого Духа» замість співу тропаря, якщо ви окроплює квартиру не в Водохресний святвечір або свято Богоявлення, а в будь-який інший день. Пам'ятайте, що в освяченій квартирі не можна курити і сверкнословіть. Цим ви відганяєте ангела-хранителя. Взагалі, стежте не тільки за санітарним станом житла, а й за його духовної чистотою. Не допускайте скандалів, гніву, сварок та інших негативних явищ в своєму житлі.