Як чинити в тій чи іншій ситуації.

Уміння робити вибір в тій чи іншій ситуації дозволяє людині тримати під контролем важливі справи. Допомагає це і в дрібницях: часто людина занадто довго думає, що з'їсти або що вдягнути. Логічні дії роблять майбутнє прогнозованим, а якість життя більш високим. Як же надходити, щоб приймати правильні рішення? Адже іноді це буває дуже складно.
Інструкція
1
В будь-якій справі найкраще починайте з визначення пріоритетів. Подумайте над тим, до чого ви прагнете, якого результату чекаєте від свого рішення, чи зможете в результаті конкретного вибору домогтися бажаного.
2
Спробуйте робити вибір від противного, виключивши ті варіанти, які поведуть вас від наміченого шляху в сторону. Подумки продумайте всі наслідки свого вчинку з урахуванням усіляких «але» і «якщо».
3
Починайте діяти, не затягуючи рішення. Процес збору потрібної інформації не повинен тривати нескінченно. Не робіть ваші вишукування по темі надлишковими, бо мозок людини здатний обробляти обмежений обсяг даних. Вчасно зупиніться, щоб не перевантажувати голову зайвими відомостями.
4
Не всяке рішення виявляється згодом найвірнішим. Однак це зовсім не означає, що треба випускати ініціативу зі своїх рук. Скажіть собі, що на той момент ви знайшли єдино правильний вихід. Усвідомлення раціональності свого вчинку в ситуації, що склалася, додасть вам більшу впевненість у своїх силах.
5
Дуже часто життя вимагає від людини блискавичних рішень, котрі дають часу на роздуми. Кажуть, що коли не знаєш як вчинити, роби так, як підказує совість. Частіше пробуйте ставити себе на місце іншої людини, «прикидайте» на себе свої вчинки. Якщо ви навчитеся краще розуміти потреби сторонніх людей і співпереживати їм, в потрібний момент ваша совість допоможе прийняти вам правильне рішення.
6
Постарайтеся змінити себе крок за кроком. Наприклад, раніше ви сварилися з подругою через те, куди піти, а зараз ви кидаєте монетку, щоб не сперечатися про місце відпочинку, адже головне для вас - це спілкування. Ви ніяк не могли зібратися завести рахунок, оскільки не знали якими критеріями користуватися у виборі банку. Тепер ви знайшли фахівця з фінансових питань та отримали слушну пораду. Ви давно мріяли змінити колір волосся і зробити коротку стильну стрижку, але все не вирішувалися на це. Вчора ви записалися до перукаря подруги, зачіска якої вам дуже подобається.
7
Якщо ви від природи сором'язливі, «приміряйте» інший тип поведінки, щоб стати решительней. Спробуйте вести себе, як екстраверт: приймайте самостійні рішення впевненіше й активніше. Пам'ятайте про те, що ваш власний вибір, нехай навіть не найкращий, зробить вас щасливішими.