Як знайти реєстр Windows XP.

В операційній системі Microsoft Windows відомості про конфігурацію зберігаються в базі даних, яку прийнято називати реєстром. Щоб знайти реєстр і переглянути дані, які в ньому міститися (профілі всіх користувачів комп'ютера, відомості про обладнання системи, параметри встановлених програм та інше), необхідно запустити програму-редактор реєстру.
Інструкція
1
Щоб запустити програму-редактор реєстру, відкрийте меню «Пуск» викличте команду «Виконати». В полі «Відкрити» введіть без пробілів, лапок або інших зайвих друкованих знаків regedit або regedit.exe та натисніть кнопку ОК у вікні або клавішу Enter на клавіатурі. Відкриється нове вікно, в якому ви зможете подивитися дані, що містяться в реєстрі Windows.
2
Реєстр можна не тільки переглядати, але і модифікувати, хоча користувачам без спеціальних знань не рекомендується це робити. Помилки при редагуванні реєстру можуть серйозно пошкодити операційну систему. Якщо ви все ж збираєтеся вносити зміни до реєстру, виконайте архівацію всіх даних, що містяться на комп'ютері.
3
Для додавання, зміни і відображення на екрані інформації розділів реєстру існує ряд спеціальних команд. Наприклад, команда reg add додає новий запис або новий розділ в реєстр, команда reg compare порівнює задані розділи або записи реєстру, команда reg copy - копіює запис реєстру в заданий каталог локального або віддаленого комп'ютера.
4
Сам реєстр має деревоподібну структуру. У лівій частині вікна редактора реєстру відображаються стандартні розділи (папки), в правій частині користувач може побачити параметри, задані для конкретного компонента системи (профілю або обладнання). Всі дані в реєстрі розсортовані.
5
Розділ HKEY_CURRENT_USER містить дані про настройках користувача, що увійшов в систему в даний час: налаштування панелі управління, папок користувача, кольору екрана. Всі ці дані разом називають профілем користувача. Відомості про всіх профілях користувачів комп'ютера зберігаються в розділі HKEY_USERS. Розділ HKEY_LOCAL_MACHINE відповідає за настройки, які стосуються цього комп'ютера і так далі.
6
Якщо ви пошкодили систему, внісши некоректні зміни до реєстру Windows, можете спробувати виправити це. Під час нового завантаження комп'ютера натисніть клавішу F8 і запустіть систему з останньої вдалої конфігурацією, вибравши для цього відповідну команду зі списку. Даний спосіб не універсальний - все залежить від того, які зміни вносилися до реєстру. Іноді допомогти зможе тільки повна перевстановлення операційної системи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YBLvQC1dwyM