Що таке конкуренція.

Конкуренція являє собою змагання між суб'єктами в економічному сенсі цього слова. Без конкуренції ринок не зміг би існувати в такому вигляді, в якому він представляється суспільству зараз.
Інструкція
1
Виходячи з поняття ринкової конкуренції, слід зауважити, що даний вид суперництва зароджується при бажанні якомога вигідніше продати свій товар. Учасники ринку борються за краще місце, залучаючи і опановуючи увагою покупців з метою більш вигідного продажу, захоплення більшої частини ринку і отримання прибутку. Для ринку важливим і універсальним фактором в конкурентному середовищі є ціна товару.
2
Завдяки конкуренції споживачі мають більше можливості вибрати для себе більш підходящий і якісний товар на ринку.
3
Конкуренція, як і гра, підпорядковується певним правилам. Часто учасники також дають собі волю нехтувати даними зведенням правил, тим самим роблячи конкуренцію нелегальною. Останній вид поширений серед суб'єктів, що займаються незаконною діяльністю, будь то продаж неліцензійних дисків або підпільне виготовлення засобів для чищення. Оскільки діяльність не є узаконеною, то в цьому випадку має місце нелегальне суперництво. У таких випадках справа може дійти навіть до «примусового зникнення» головної конкурентної особи. Зважаючи на це багато вчених розглядають конкуренцію як боротьбу і піддають тривалим дослідженням даний процес.
4
Незважаючи на всі труднощі, породжувані конкурентною боротьбою, конкуренція дуже корисна для соціуму. Даний вид суперництва стимулює виробників випускати на ринок нові види товарів, покращувати асортимент продукції. Споживачі в даній ситуації здатні оцінити нововведення, віддаючи перевагу тому чи іншому товару.
5
Конкуренція має місце тільки там, де власники свого бізнесу і виробники товарів мають необмежені свободи, а саме: незалежний вибір постачальників і споживачів, наявність права розпорядження прибутком, самостійне управління виробництвом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hfZU8H2GuZQ