Як відіпрати масну пляму. Як прибрати жирні плями з комірця батника на шиї.

Немає нічого прикрого, ніж посадити на одяг або оббивку меблів жирну пляму. Однак не варто засмучуватися: це пляма можна видалити. Спосіб виведення плями жиру залежатиме від того, наскільки швидко ви вирішили позбутися від забруднення.
Вам знадобиться
  • Залежно від способу: сіль, борошно, тальк, промокальний папір, бензин або інший розчинник, засіб для виведення плям, крейда, мило, чиста біла ганчірочка, порошок паленої магнезії.
Інструкція
1
Якщо жирне пляма не застаріле, а свіже, його можна видалити простий сіллю. Для цього поверхню плями рясно посипте сіллю і тихенько потріть. Так треба зробити кілька разів. Замість солі підійде також борошно, краще картофельная.Еслі жиром щойно закапати вовняна або шовкова річ, пляма можна спробувати вивести за допомогою тальку, товченої крейди або паленої магнезії. Посипте тальком або іншими згаданими вище порошками пляма і накрийте зверху промокальним папером. Замість паперу можна використовувати звичайну чисту білу тряпочку.Еще один шар промокальним папери (або ганчірочку) покладіть з іншого боку тканини, під пляму. Пропрасуйте поверхню теплою праскою. Можна потім поставити зверху гніт і залишити до завтра.
2
Якщо жирні плями на вашому одязі або тканинній оббивці застарілі, доведеться скористатися радикальними засобами. В таких випадках може допомогти скипидар, ацетон, бензин або інший розчинник. Добре діють також спеціальні засоби для виведення плям. Вони представляють із себе суміш різних растворітелей.Прежде, ніж чистити тканину за допомогою спеціальних засобів, треба пропрасувати пляму теплою праскою, підклавши знизу і зверху промокальний тканину, як це було описано вище. Потім можна нанести на чисту ганчірочку розчинник або іншу підходящу рідина і починати очищати поверхню тканини. Терти слід від країв плями до його середини. це робиться для того. щоб не залишилося розмитих ореолов.После цього потрібно знову повторити процедуру проглаживания теплою праскою. Не забудьте покласти на пляму і під нього промокальний папір. Тільки після цього річ можна прати.
3
Якщо пляма від жиру прикрашає річ, яку прати можна, його можна спробувати очистити за допомогою борошна. Візьміть картопляну муку, нагрійте її. Потім посипте великою кількістю гарячої борошна пляма. Внизу, під жирним плямою, повинна лежати чиста біла тряпочка.Через 20-25 хвилин очистіть поверхню від муки і повторіть процедуру знову. Так потрібно робити до тих пір, поки пляма не буде виведено. Потім можна почистити річ щіткою.
Корисна порада
Якщо ви вирішили скористатися розчинником або засобом для виведення плям, будьте обережні. Справа в тому, що всі ці рідини вогненебезпечні та летючі. Тому зберігати їх треба в щільно закритих ємностях. Не можна запалювати вогонь в кімнаті, де ви чистите розчинником річ.