Як навчитися танцювати по-татарськи.

Виконувати татарські танці під національні мотиви цього степового народу зможе будь-яка людина, що має велике бажання. Швидкі, завзяті руху, засновані на ритмічних і дрібних кроках, здатні викликати почуття захоплення не тільки у самого танцюриста, але й у глядача.
Інструкція
1
Для початку спробуйте навчитися танцювати окремі рухи танцю. Краще робити це під татарську музику або під рахунок. Отже, «раз» - зігніть ліву ногу в коліні і підкиньте якомога вище вгору.
2
«Два» - випряміть ліву ногу і поставте попереду правої таким чином, щоб стопи знаходилися в положенні хрест-навхрест. Потім на «раз» зігніть в коліні праву ногу, на «два» - поставте її попереду лівої як у попередньому русі. Виконайте цей крок на місці кілька разів.
3
Разучите повороти ступень. Поставте ноги разом. «Раз» - плавно перенесіть вагу тіла на п'яти і підійміть шкарпетки вгору. «Два» - перемістіть їх в праву сторону і опустіть на землю. «Раз» - перемістіть вагу тіла на носки і підніміть п'яти. «Два» - перемістивши п'яти вправо, опустіть на підлогу. Такий рух танцю виконується тільки в праву сторону.
4
У ході навчання елементам татарського танцю пробуйте збільшувати темп рухів, щоб відчути всю красу цього мистецтва.
5
Спробуйте виконати «гармошку». Ноги поставте разом. «Раз» - одночасно підніміть праву п'яту і лівий носок. «Два» - відведіть вправо, розводячи при цьому п'яти і з'єднуючи разом шкарпетки. «Раз» - підійміть правий носок і ліву п'яту, «два» - знову перемістіть ноги вправо, тепер з'єднуючи п'яти і розводячи носки. Виконайте цей дзеркальний елемент танцю кілька разів.
6
Освойте кроки з присіданнями. Для цього руху вам знадобиться пару кольорових хусток. Встаньте прямо, ноги поставте разом, в кожну руку візьміть по хустці. Витягніть руки вгору. «Раз» - присядьте трохи на праву ногу, зігнувши при цьому ліву в коліні.
7
«Два» - випрямити праву ногу, а ліву витягніть вперед, також зберігаючи в прямому положенні. «Три» - опустіть ліву ногу на підлогу, зробивши крок. Далі слід поміняти ноги і виконати дзеркальні руху. Тобто, зігнути в коліні ліву ногу, і зробити крок правою. Руки під час цього руху завжди залишаються піднятими. Комбінацію потрібно повторити кілька разів.