Як закріпити ехолот на човні. саморобні кронштейни для кріплення ехолота на риболовної човні.

Наявністю ехолота на човні давно нікого не здивуєш. Моделі настільки легкі й компактні - їх з успіхом використовують навіть на невеликих надувних човнах. При установці ехолота у деяких власників човнів виникають складності як з кріпленням випромінювача, так і з вибором місця для його установки.
Інструкція
1
Знайте, що при неправильній установці ехолот буде постійно або часом - що набагато небезпечніше - давати неправильні показання. Тому поставтеся до вибору місця установки датчика ехолота з усією відповідальністю.
2
Випромінювач ехолота кріпите на транце човна за допомогою вхідних в комплект поставки кронштейнів. Датчик повинен кріпитися таким чином, щоб він на всіх режимах руху човна знаходився у воді. Якщо ставите ехолот на моторний човен, виберіть місце з мінімальною кількістю повітряних бульбашок - вони сильно впливають на правильність показань приладу.
3
Слідкуйте за тим, щоб датчик ехолота розташовувався без нахилу, в іншому випадку прилад даватиме неправильні показання. Випромінювана датчиком звукова хвиля повинна йти вертикально вниз.
4
Опустіть ехолот якнайглибше, але знайте, що при цьому збільшується ймовірність пошкодження датчика або його кронштейна при торканні дна або наїзді на перешкоду. Конструкція кронштейна повинна забезпечувати його відкидання разом з датчиком при сильному ударі. Відкидається варіант зручний при витягуванні човна на берег і її транспортуванні.
5
На пластиковому човні ехолот приклейте з внутрішньої сторони корпуса випромінюючої стороною до днища. Тільки клейте його саме до зовнішньої оболонки, а не до підсилюючим і утеплюючим внутрішнім верствам. Якщо такі є, акуратно проріжте в них поглиблення за формою датчика. Вклейте його на епоксидну смолу, потім залийте смолою вільний простір навколо датчика.
6
Зробіть кріплення випромінювача ехолота до надувному човні без транца. В такому човні єдиним міцним елементом деколи є сидінні. Для кріплення ехолота можна використовувати вигнуту металеву трубку або смужку металу, один кінець якої кріпиться болтом або струбциною до сидіння, а другий - з датчиком - огинає балон і опускається в воду.
Блешня - це приманка для лову риби. Зазвичай її використовують при лові спінінгом. Штучна приманка має спеціальний отвір для кріплення до волосіні або повідця. Для надійної фіксації болісно використовують спеціальні вузли. Незважаючи на те що існує величезна кількість найрізноманітніших вузлів, на практиці, як правило, застосовують лише кілька - найнадійніші і перевірені.
Інструкція
1
Вузол «подвійний клінч» Даний вузол можна використовувати для кріплення блешні, гачків і вертлюжков. Надійність вузла обумовлений тим, що кінець волосіні виявляється затиснутий між петлями. Навіть при сильних ривках вузол не розтягується і не затискає снасть.
2
Проведіть волосінь через кільце карабіна блешні. Просмикніть вільний кінець в отвір карабіна ще раз таким чином, щоб утворилася петля. Поєднайте отримані петлі і міцно затисніть їх між великим і вказівним пальцем.
3
Візьміть вільний кінець і обмотайте його п'ять-шість разів навколо волосіні. Проведіть кінець волосіні через петлю, яку ви утримуєте пальцями.
4
Ще раз простягніть вільну частину через отриману петлю. Потягніть за снасть, зафіксувавши вузол.
5
Намочіть вузол водою. Потягніть одночасно за основну волосінь і її вільний кінець, затягуючи вузол. При необхідності, відріжте зайву довжину, залишивши 3-4 мм.
6
«загарбного» узелДанний вузол особливо популярний у любителів «нахлисту». Як правило, його використовують для кріплення мушок до повідця. Однак з тим же успіхом його можна застосовувати і для прив'язування блешні до волосіні. Він практично не знижує міцність снасті.
7
Пропустіть вільний кінець волосіні через отвір. Оберніть три-чотири рази кільце карабіна і заведіть кінець між кільцем і утвореними витками.
8
Потягніть одночасно в різні сторони залишився кінець волосіні і її основну частину, затягуючи вузол. Ображати, залишивши 2-3 мм.
9
Вузол «дві петлі» Простягніть двічі кінець волосіні в кільце карабіна блешні. Зробіть два-три витка навколо основної частини. Просмикніть в отримані витки вільний кінець волосіні з боку блешні. Акуратно затягніть вузол, відріжте надлишки.
Корисна порада
Будь вузол значно зменшує міцність волосіні. Перед початком рибної ловлі рекомендується три-чотири рази перевірити міцність як самого вузла, так і волосіні на розрив.