Як позбутися від плям на одязі.

Забруднену верхній одяг звичайно віддають у хімчистку. Для видалення плям також використовують спеціальні засоби, які продаються в магазині, але вони не завжди бувають під рукою. До того ж, більшість свіжих плям можна видалити в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Тальк, паперові рушники, нашатирний спирт, крохмаль, праска, мікрохвильова піч, сода, панірувальні сухарі, бензин, щітка, кисле молоко, скипидар, ріпчаста цибуля, спирт.
Інструкція
1
Жирне пляма на шовкової тканини або виробі з тонкої вовни видаляйте тальком.Прісипьте свіжа пляма тальком. Знизу під тканину покладіть паперовий рушник або серветку, залиште на 12 годин. Потім тальк струсіть, а тканина пропрасуйте теплою праскою через паперовий рушник.
2
Жирне пляма на тканині, яку не можна прати, виводите картопляним крохмалем. Нагрійте крохмаль в мікрохвильовці до гарячого стану. Нанесіть на пляму. Через 15 хвилин крохмаль струсіть і замініть нової нагрітої порцією. Після декількох процедур пляма має зникнути.
3
Жирні плями на одязі зі світлого бавовни видаляйте нашатирним спіртом.Смочіте ватку нашатирним спиртом і протріть пляму. Пропрасуйте тканину праскою через паперовий рушник.
4
Пляма від рослинного масла на темній тканині виводите бензіном.Смочіте чисту ганчірочку в бензині і намочіть пляма, посипте панірувальними сухарями, почистіть щіткою.
5
Невідоме пляма на білій шовковій тканині спробуйте видалити содой.Разведіте соду водою до стану кашки і нанесіть на пляму, дайте підсохнути. Струсіть соду і сполосніть річ у воді.
6
Плями від кави або какао на білих бавовняних тканинах намажте сумішшю скипидару і нашатирного спирту, змішаних в рівній пропорції.
7
Плями від фруктів на білій тканині з бавовни виводите кислим молоком.Обільно змочіть пляма кислим молоком, залиште, поки пляма не зникне, потім тканину виперіть з милом.
8
Винні плями на білій тканині з шовку і бавовни виводите гарячим молоком.Налейте на пляму гаряче кип'ячене молоко, залиште, поки пляма не зникне. Виперіть річ в теплій мильній воді, в яку додайте трохи нашатирного спирту
9
Свіжі плями від трави видаляйте пранням тканини в мильній воді з додаванням нашатирю.
10
Пляма від гарячої праски на кольорової тканини видаліть за допомогою лука.Ізмельчіте головку цибулі в кашку, нанесіть її на пляму, залиште на 20 хвилин, потім сполосніть річ у холодній воді.
Зверніть увагу
Перш ніж наносити будь-який засіб для видалення плям на тканину, перевірте дію складу на шматочку тканини, або на внутрішньому шві вироби.
Корисна порада
Губну помаду з вовни і шовку виводите чистим спиртом.
Багато людей помиляються думаючи, що позбутися від жирних плям на одязі можуть тільки професійні хімчистки. Безумовно, це найпростіший і необтяжливий спосіб. Але не варто поспішати. Вивести жирну пляму з одягу можна і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Щоб видалити свіжі жирні плями зі світлих тканин, необхідно посипати забруднене місце крейдою або білою глиною, залишити на 3-4 години, а потім випрати річ з порошком.
2
Для видалення свіжих жирних плям з темною одягу, необхідно проглаживать пляма гарячою праскою через цигарковий папір доти, поки пляма не зникне.
3
Видалити старі жирні плями з вовняної одягу можна за допомогою бензину чи ацетону. Для цього необхідно невелику кількість розчинника нанести на пляму і залишити на 2 години, потім пропрасувати гарячою праскою через цигарковий папір до повного зникнення плями.
4
Жирні плями з вовняних тканин можна ще видалити, якщо капнути на нього 3-4 краплі спирту, покрити м'якою тканиною і пропрасувати гарячою праскою.
5
Жирні плями з шовкової або з тонкої вовняної тканини можна видалити, якщо відразу ж посипати їх тальком і залишити на 10-12 годин. Потім тальк струснути, а місце, де була пляма, пропрасувати теплою праскою.
6
Позбутися від жирних плям на світлому шовку можна змочивши їх підігрітим спиртом і випрати в теплій воді з порошком.
7
Видалити жирні плями з одягу можна, якщо відразу ж посипати їх сіллю і витерти, потім знову посипати. Робити це до тих пір, поки пляма не зникне.
8
Не менш ефективними засобами для виведення жирних плям з одягу є наявні в продажу спеціальні склади - для виведення плям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pkZD9JWIyAU
Корисна порада
Чистку жирних плям на одязі необхідно здійснювати від країв до центру плями, підклавши під нього м'яку серветку.