Як перевірити кришталь. Як перевірити справжній кришталь чи ні.

Красива кришталева люстра, витончена ваза або розкішний набір посуду стануть прикрасою будь-якого будинку. Важливо підготуватися до покупки і знати декілька корисних порад, щоб не помилитися, купивши замість сяючого кришталю звичайне скло.
Вам знадобиться
  • - металевий предмет (ложка, виделка, ніж, ключ, металевий брелок або пилочка);
  • - яскраве світло.
Інструкція
1
Існують декілька нескладних способів перевірки, які можуть допомогти відрізнити кришталь від звичайного скла. Перш за все, по звуку. Спробуйте легенько стукнути по передбачуваному хрустальному виробу металевим предметом. Скористайтеся для цього ключем, металевою пилочкою або брелоком. У справжнього кришталю хорошої якості звук після удару рівний і довгий: він триває на одній ноті кілька секунд, і лише потім йде на спад. До речі, так визначають шлюб кришталю. У відбитого або бракованого вироби звук буде нерівний, деренчливий. Якісний кришталь звучить тонко, чисто.
2
Інший спосіб визначити справжній кришталь - тактильний. Кришталь нагрівається повільніше, ніж скло, залишаючись холодним. Спробуйте порівняти два предмети в магазині - один зі скла, а другий - з передбачуваного кришталю. Потримайте предмети в руках однаковий час. Відчуваєте різницю? Кришталеве виріб повинен залишитися більш прохолодним, ніж скляне.
3
Третій спосіб перевірити якісний кришталь - візуальний. Якщо ви візьмете кришталеве виріб в руки і подивіться на нього при яскравому світлі, воно засяє різними кольорами на найтонших чистих гранях дивовижною грою світла. Крім того, кришталь більш міцний, ніж скло, і на ньому не може бути подряпин. Однак, на жаль, кришталь також крихкий, і при сильному ударі він неодмінно розіб'ється.
4
На яскравому світлі в структурі скла будуть помітні газові бульбашки, що утворилися в процесі його виготовлення. Крім того, всередині маси скла також помітні деколи звили - невеликі застиглі патьоки. Усередині кришталю таких бульбашок і звили бути не повинно.
5
Ну і найпростіший спосіб - якщо вибирається дорога кришталева ваза або сервіз, можна віддати кришталь на перевірку професіоналам, результатам такого дослідження можна буде довіряти на 100%.
Корисна порада
Кришталь потрібно мити в прохолодній воді - від гарячої він темніє і тьмяніє.