Як розробити систему знижок. Як розробити свою систему.

Слово «знижки» є магічним для більшості покупців. Навіть невеликий дисконт здатний серйозно повілять на прийняття рішення про покупку. Завдання власника торгового підприємства - вибудувати систему знижок грамотно і продумано.
Вам знадобиться
  • - дисконтні картки.
Інструкція
1
Визначте мінімальну ціну продажу товару, яка покриє всі витрати і, як мінімум, буде відповідати точці беззбитковості. Нижче даного рівня доцільно опускатися лише в тих випадках, коли необхідність позбутися товару виявляється важливішим потенційного прибутку. Наприклад, це стосується продуктів харчування, у яких закінчується термін придатності.
2
Встановіть максимально допустиму ціну на товар, яка надає вам можливість розробити систему знижок. Даний рівень цін ви можете підтримувати на початку сезону, виведенні на ринок ексклюзивного товару або при запуску нової колекції.
3
Розробіть систему дисконтування для постійних клієнтів. Для цієї мети ви можете ввести систему накопичувальних бонусів, дисконтних карт або визначити розмір одноразової знижки при певній сумі чека. Найбільш ефективною вважаються дисконтні карти з прогресивною знижкою. Даний метод стимулює покупця на вчинення повторних покупок. При цьому ви повинні ретельно продумати розмір і умови наданих знижок. Не змушуйте ваших клієнтів збирати чеки на значну суму для отримання мізерною знижки. Дисконт у 5%, що видається вже при першій покупці, може не відбитися на вашій рентабельності, однак підвищить лояльність покупця.
4
Продумайте знижки на період розпродажів. Якщо ви спочатку встановили значну націнку на товар, будь-яка акція зі стимулювання збуту буде більш ефективною. Наприклад, знижка в 50% обов'язково приверне покупця. Передбачте заздалегідь можливість настільки істотного зниження ціни, а потім влаштуйте розпродаж в найбільш підходящий момент.
5
Введіть VIP-знижки для найбільш цінних клієнтів. В даному випадку ви повинні орієнтуватися не тільки на сталість конкретного покупця. Цінність клієнта може визначатися й іншими факторами: його здатністю залучити для вас безліч інших покупців, або його статус, що формує імідж вашого закладу.
Слово « знижки » є воістину зачаровує для більшості любителів шопінгу і споживачів різних послуг. Уміло проведені розпродажу і всілякі дисконтні системи здатні залучити нових клієнтів і стабільно підтримувати лояльність існуючих.
Вам знадобиться
  • - ціновий аналіз;
  • - партнерство з сайтом знижок;
  • - дисконтні картки;
  • - купони на знижки.
Інструкція
1
При формуванні ціни обов'язково враховуйте подальшу розпродаж або інші акції. Визначте ціновий мінімум на кожен товар, при якому факт знижки
2
Знижки на товар можна зробити, фактично не влаштовуючи розпродажі. Ви можете провести акцію з розповсюдження купонів. Флаєри або купони можна надрукувати в журналах і газетах, роздавати в прилеглому районі або великих торгових центрах. Мета подібного заходу - залучення додаткових клієнтів. Прийшовши спеціально в конкретний магазин з купоном на знижку, покупець може придбати і товари за звичайною ціною.
3
Стати партнером одного з великих інтернет-ресурсів, пов'язаних з купонами, розпродажами і знижками. Принцип дії подібних сайтів полягає в наступному: ви укладаєте договір з розкрученим в мережі ресурсом, який буде рекламувати вашу компанію. За своєю суттю це - акція зі стимулювання збуту і залучення нових клієнтів, які набувають дисконтні купони. В рамках даного заходу ви повинні будете продати вашу послугу або товар за максимально низькою ціною (розмір знижки обмовляється заздалегідь). В результаті користувач набуває необхідне за мінімальні гроші, а ви - отримуєте нових клієнтів. Обслуговувати їх необхідно так само, як і звичайних, адже згодом вони можуть стати вашими постійними покупцями і привести своїх знайомих.
4
Розробіть систему дисконтних карт для постійних клієнтів. Краще, якщо це будуть іменні картки, що дозволяють вам зібрати деякі дані про покупців і періодично інформувати їх про новинки та розпродажі. Розмір знижки на карті може зростати пропорційно сумі покупок. Крім того, ви можете ввести бонусні карти: певний відсоток від покупки заноситься на рахунок клієнта, і згодом він може розрахуватися карткою в вашому магазині.
Зверніть увагу
Занадто маленька знижка може створити несприятливе враження. Наприклад, про дисконт в 1-2% при невеликій вартості товару краще не говорити взагалі, оскільки це може навіть образити клієнта.
Корисна порада
Робіть знижки в індивідуальному порядку, поза будь-яких акцій. Якщо ви знаєте клієнта особисто, зробіть знижку на честь його дня народження, або без приводу - зі словами подяки за довгу співпрацю.