Як перевірити контрольну суму.

Контрольна сума є алгоритмом, що вказує послідовність бітів у файлі певної довжини. Перевірку цієї величини необхідно проводити всякий раз, як завантажуєте з мережі інсталяційний файл, образ або диск. Під час скачування може відбутися втрата кількох байтів або файл може надійти з вірусами.
Інструкція
1
Визначте контрольну суму завантаженого документа. Для цього зверніться до сайту офіційного розробника і знайдіть тип хеширования SHA1, як правило, він вказується в розділі відомості про програму. Збережіть це значення в текстовий документ або перепишіть на аркуш паперу.
2
Встановіть на персональний комп'ютер програмне забезпечення для перевірки контрольної суми. Для цього можна використовувати додаток HashTab, Total Commander, File Checksum Integrity Verifier, MD5 File Checker або іншу утиліту, рекомендовану програмістами. При скачуванні інсталяційний файл даних програм обов'язково переконайтеся, що користуєтеся офіційним джерелом або посередником. В іншому випадку можливе зараження комп'ютера вірусами.
3
Скористайтеся програмою HashTab для перевірки контрольної суми. Після установки утиліти необхідно перейти до файлу, який потрібно перевірити. Клацніть на нього правою кнопкою мишки і в меню виберіть «Властивості», після чого перейдіть на вкладку «File Hashes» або «Контрольні суми». Також можна запустити програму Total Commander, виділити потрібний документ і вибрати в меню «Файл» розділ «Порахувати СRS-суми».
4
Поставте галочку у вікні «Створення файлу контрольних сум (CRS)» біля MD5 і натисніть «Ок». У разі програми MD5 File Checker необхідно вводити контрольну суму і порівнювати її з файлом, після чого додатки видає результат. Якщо ви вирішили скористатися утилітою File Checksum Integrity Verifier, то заздалегідь знайдіть в описі програми необхідні коди для роботи з командним рядком.
5
Порівняйте отриману програмно контрольну суму і ту, яка була розміщена на офіційному джерелі завантаженого документа. Якщо значення не збігаються, то це означає, що файл пошкоджений. Видаліть його з комп'ютера і почніть завантаження заново або виберіть інше джерело для скачування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mAEidrJZ-Yg