Як захистити метал від корозії.

Головний ворог сталевих конструкцій - іржа. Оксиди заліза, які утворюються в результаті реакції заліза з киснем і водою, позбавляють людство до однієї чверті всього виробленого металу, забруднюють довкілля, змушують витрачати на боротьбу з ними величезні кошти. Незважаючи на запаморочливе кількість матеріалів, призначених для боротьби з іржавіння сталі, кошти, здатного зі стовідсотковою гарантією впоратися з іржею, поки так і не знайдено.
Вам знадобиться
  • - електродриль з дротяною щіткою;
  • - інструмент для нанесення покриттів (краскопульт, кисть, валик);
  • - грунтовка по металу;
  • - наждачний папір;
  • - перетворювач іржі;
  • - емаль;
  • - цинкоутримуючий суміш;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Очистіть поверхню деталі від іржі і попереднього лакофарбового покриття. Ідеальним способом очищення є піскоструминна обробка. Після її застосування поверхню металу повністю очищається від іржі, окалини і попередніх покриттів, тому відпадає необхідність застосування надалі перетворювача іржі. Якщо застосувати піскоструминну обробку неможливо, очистіть метал круглої металевої щіткою, закріпленої в електродрилі. В крайньому випадку скористайтеся ручної металевою щіткою або наждачним папером.
2
Знежирте поверхню органічним розчинником (ацетоном, бензином, уайт-спіритом) або спеціальної очищає емульсією (райнігер, гланцклар і пр.). Обробка проводиться пензлем або ганчіркою, змоченою в розчиннику. Після знежирення протріть метал м'якою ганчіркою.
3
Якщо під час очистки повністю видалити іржу не вдалося, обробіть виріб одним з перетворювачів іржі. Ці препарати перетворять оксиди заліза в нейтральні з'єднання, що стають частиною захисного покриття. Точна технологія їх застосування викладена в інструкції.
4
Прогрунтуйте деталь. Ґрунтувальні суміші можуть застосовуватися окремо або входити до складу емалей. При використанні грунт-емалей одночасно з ґрунтовкою здійснюється і фарбування. Ґрунтовку можна наносити будь-яким інструментом - пензлем, фарбопультом, валиком. Однак якщо деталь має раковини (на місці отлетевшей іржі), валик застосовувати не слід. Після закінчення грунтовки дайте деталі час висохнути.
5
Нанесіть фінішний шар покриття. Це може бути будь-яка емаль, підходяща за характеристиками до тих умов, в яких передбачається експлуатувати виріб. Перед тим як пофарбувати деталь, переконайтеся, що фінішне покриття і застосована грунтовка є сумісними.
6
Хорошим способом запобігання металу від іржавіння є холодне цинкування - покриття вироби цинкосодержащих сумішшю. Ця обробка поєднує в собі два способи захисту металу - електрохімічне (анодное) і бар'єрне (покривні). Перед цинкуванням очистіть і знежирте поверхню металу так, як було описано в кроках 1-3, потім нанесіть цинкосодержащих покриття краскопультом, пензлем або валиком. Ці суміші можуть мати різні склади, тому точну схему їх застосування слід дізнаватися з інструкції.
7
Не менш надійним є і порошкове напилення. Воно дає міцне і красиве покриття, однак вимагає спеціального обладнання - печі для полімеризації (оплавлення) порошку. Якщо ви хочете неодмінно піддати свій виріб порошковим напиленням, у вас є три варіанти дій: звернутися в фірму, що надає послуги з порошкового фарбування, купити необхідне обладнання або зробити його самому. Піч для полімеризації не є надто вже складним обладнанням, так що останній варіант цілком реальний.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aOh3gsQPpM4
Зверніть увагу
Будь-яке покриття повинно наноситися на суху поверхню. Температура повітря при фарбуванні повинна бути не менше ніж на 3 ° C вище точки роси. Це умова гарантує, що на поверхні деталі відсутній конденсат.