Чому жовтіє листя.

З приходом осені небо заволікають важкі дощові хмари, сонячного світла стає менше, листя дерев і трава жовтіє і з часом опадають. Чому ж в цей похмуре пору року листя набувають саме жовтий колір?
Інструкція
1
Жовтий колір не з'являється в листі нізвідки за помахом чарівної палички з настанням осені, він завжди присутній в ній. Жовтизну надають листяному окрасу речовини під назвою каротиноїди. Їх вплив на колір листя проявляється тільки коли починає слабшати «зелене» речовина хлорофіл, який виробляється у великій кількості тільки під дією рясних сонячних променів.
2
Коли літо проходить, сонця стає все менше, і хлорофіл потроху руйнується і перестає поглинати сонячні кольори. Ролі головних «барвників» листя переходять до каротиноїдів, пигментам оранжевого і жовтого кольорів.
3
Не тільки брак сонячних променів може призвести до пожовтіння листя. Це може статися під час засухи, коли листя не зможуть отримати необхідну кількість води. Рослина скидає частину листя, щоб заощадити вологу. Від посухи страждають і дикі, і кімнатні рослини, в першому випадку через відсутність дощів, у другому - унаслідок сухого повітря в приміщенні, недостатнього поливу, тісноти горщика і т.д.
4
Жовтий колір може викликати недолік мінеральних солей, таких необхідних для синтезу хлорофілу. Це азот, залізо, магній.Еще одна причина пожовтіння листя - паразити. Листя або коріння рослини піддаються нападу вірусів, бактерій, кліщів і ін. Крім того, кімнатна рослина може отримати механічне пошкодження під час пересадки або від випадкових або навмисних дій маленьких мешканців будинку, дітей або домашніх тварин.
5
Чому листя жовтіє перед тим, як опасть, а не опадають зеленими? Відповідь проста: дерево або рослина забирає всі залишилися цінні речовини в корені або гілки, і «перекачує» в старіючу листя продукти виділення. Таким чином, можна зробити висновок, що каротиноїди не є для життєзабезпечення рослини важливими речовинами.
6
Листя різних рослин жовтіють по-різному. Наприклад, листя берези і липи починають змінювати забарвлення вже в серпні, на початку вересня жовтіє клен, потім осика. У кожної рослини є свої «біологічні» годинник, за яким відбуваються сезонні зміни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iChWnCge0Bg