Як заробити на ремонті квартир.

Незважаючи на те, що ринок будівельних послуг як і раніше залишається на дві третини «сірим», все більше досвідчених бригадирів і виконробів переходять на «білу» систему роботи - реєструють повноцінну фірму і починають вести прозору бухгалтерію. При цьому, якщо грамотно організувати просування і постійно працювати над якістю надаваних послуг, можна збільшити прибуток в кілька разів і залишити за рівнем доходу напівлегальні бригади далеко позаду.
Вам знадобиться
  • - невеликий офіс в зручному для клієнтів місці;
  • - секретар або офіс-менеджер;
  • - бригада майстрів з чотирьох осіб;
  • - допуск саморегулівної будівельної організації;
  • - сайт-візитка в інтернеті та інші засоби реклами.
Інструкція
1
Орендуйте невеликий офіс для зустрічей з клієнтами і які надходять на роботу до вас фахівцями. Знадобиться офіс також для створення статусу вашої фірми, особливо це необхідно в тому випадку, якщо ви хочете дійсно вигідно відрізнятися від «сірих» будівельних бригад. Організувати роботу офісу повинен секретар на окладі, при цьому добре, якщо він буде володіти навичками ведення кадрового діловодства.
2
Сформуйте першу бригаду майстрів, яка виконуватиме актуальні замовлення. У міру розвитку фірми можна буде створити кілька постійно діючих бригад, не забуваючи також формувати кадровий резерв для підстраховки. Керуючись своїм досвідом, старими знайомствами та рекомендаціями, підберіть чотирьох людей - штукатура, маляра, сантехніка та електрика.
3
Приєднуйтеся до саморегульовану будівельну організацію - членство в ній за законом вважається обов'язковою умовою для діяльності фірми, яка спеціалізується на будь-яких видах будівельних робіт, аж до косметичного ремонту. Тому, якщо ви збираєтеся ремонтувати квартири, проводити електромонтажні роботи або роботи з монтажу вентиляційних систем, саморегулівної організації не уникнути. Зберіть пакет документів (у тому числі підтверджуючих кваліфікацію ваших майстрів) і очікуйте рішення її керівництва.
4
Організуйте просування вашої новоствореної фірми, виберіть для цього ті канали розповсюдження рекламної інформації, які здаються вам найбільш ефективними. В висококонкурентних регіонах (столицях та обласних центрах) вам може добре допомогти власний веб-сайт, який обслуговує грамотний фахівець-оптимізатор. У порівняно невеликих населених пунктах реклама, розміщена в інтернеті, не буде ефективна, краще вдатися до друкованих листівок і оголошеннях.
Корисна порада
Не забувайте про те, що на будівельно-ремонтний бізнес сильно впливає сезонний фактор, тому при складанні бізнес-плану потрібно мати на увазі: основний обсяг замовлень ви будете отримувати в теплу пору року, взимку ж доведеться працювати тільки в половину своїх можливостей.