Що таке алфавіт.

Мова - це одне з найцікавіших винаходів людства. Він багато в чому відображає особливості народу, який його створив. І важлива частина мови - це писемність, яка з'являється на певному, досить високому рівні розвитку суспільства. Важлива частина багатьох письменностей - це алфавіт. Що ж це таке?
Інструкція
1
Алфавіт - це інструмент, який використовується для певних типів писемності. Як було встановлено вченими-археологами і лінгвістами, джерелом писемності стали малюнки-криптограми. Спочатку подібними зображеннями передавався тільки сенс слова, але пізніше люди зрозуміли, що на листі можливо передавати ще й звучання слова. Так з'явилися ієрогліфи - наступний етап розвитку письма. Як стародавні, так і сучасні ієрогліфи складаються з двох частин - смисловий (ключа) і фонетичної.
2
Пізніше з'явилася більш досконала система запису слів, заснована тільки на звучанні слова. Тексти стали записуватися за допомогою створеного алфавіту - знакової системи для позначення звуків мови. Алфавіт був зручний ще й тим, що значно спрощував навчання письму - достатньо було вивчити декілька десятків букв замість сотень і тисяч ієрогліфів. Саме тому свій алфавіт був створений фінікійцями, які активно займалися торгівлею і потребували простому способі вести записи.
3
Більшість сучасних мов мають писемність на основі алфавіту. Існують різні типи алфавітів. Грецький і відбулися від нього алфавіти - латинський, англійська, російська та інші - складаються із знаків, що позначають і приголосні, і голосні звуки. Є азбуки, які складаються тільки з приголосних, а голосні можуть бути відсутні або позначатися спеціальними знаками - «огласовка». Така система запису використовується в сучасному арабському і івриті. Є й третій тип - складові алфавіти. В них один знак позначає не звук, а звукосполучення голосних і приголосних. Два таких алфавіту використовуються в японській мові поряд з ієрогліфами.
4
Кількість букв в алфавітах сильно відрізняється, і може становити від дванадцяти до сімдесяти знаків. Це зазвичай пов'язано фонетичними та іншими особливостями мови. Також у букв, крім властивого їй накреслення, зазвичай є назва. Воно може збігатися з вимовою або відрізнятися від нього.