Як перефарбувати свою шапку.

Часто трапляється, що улюблена річ втратила вигляд, а розлучатися з нею не хочеться. Наприклад, біла вовняна шапочка, яка вам дуже йде і прекрасно поєднується з усіма нарядами, втратила колишню бездоганну білизну. Або білий колір шапочки не йде до нового пальто. Можна поекспериментувати з натуральними барвниками і продовжити життя улюбленої шапці.
Вам знадобиться
  • - 250 г хни;
  • - 125 г шкірки чорного винограду;
  • - 750 г червоної капусти і 25 г квасцов;
  • - біла вовняна шапка (близько 250 г вовни);
  • - 1 ст.л. оцту.
Інструкція
1
Пофарбуйте шапку в натуральний світло-рудий колір за допомогою хни. Намочіть шапочку в воді, зліг відіжміть і дайте стекти зайвій волозі. Розведіть 250 г хни теплою водою в невеликому посуді і ретельно розмішайте. Візьміть емальовану ємність, наповніть її десятьма літрами теплої води, влийте хну і добре перемішайте.
2
Покладіть в розчин вологу шапочку, повністю занурте її у воду. Нагрівайте розчин до закипання води, зменшіть вогонь. Додайте в розчин одну столову ложку оцтової кислоти і перемішайте розчин, якщо хочете отримати більш яскравий колір (в момент додавання оцту вийміть шапку з води).
3
Продовжуйте тримати ємність на легкому вогні протягом 7-10 хвилин, обережно помішуючи розчин. Потім вимкніть вогонь і залиште розчин остигати (вода повинна охолонути до 50-40оС). Прополощіть шапочку спочатку в теплій, потім в холодній воді, в холодну воду можна додати трохи оцту, щоб закріпити колір. Розкладіть шапочку сушитися на сухому рушник.
4
Покладіть в остиглий розчин вовняні рукавички або шарф такого ж білого кольору, як шапка, якщо хочете пофарбувати комплект і отримати більш світлий відтінок рудого кольору шапки, і повторіть процедуру забарвлення спочатку.
5
Пофарбуйте шапку в красивий світло-синій колір за допомогою шкірки чорного винограду. Підготуйте шапку до фарбування, намочивши і злегка віджавши її. Поставте десять літрів теплої води на вогонь. Візьміть 125 г свіжої шкірки чорного винограду, покладіть її в мішечок з марлі, опустіть його в ємність з водою, закріпіть мішечок в цьому положенні, потім опустіть туди шапочку і повторіть процедуру забарвлення, не забуваючи постійно розмішувати розчин.
6
Пофарбуйте шапку в світло-блакитний колір, використовуючи відвар червоної капусти і галун. Зробіть барвник: опустіть в 1 літр холодної води 750 г червоної капусти, нагрівайте до закипання, додайте 25 г квасцов, потримайте на легкому вогні 5 хвилин, зніміть відвар з вогню і процідіть. Додайте отриманий відвар в ємність з водою, підготовлену для фарбування і повторіть процедуру спочатку.