Як привезти вантаж з Китаю.

У Росії торговельний оборот з Китаєм зростає рік від року. Привабливе співвідношення собівартості та якості товарів з Піднебесної змушують все більше російських торговців укладати договори про постачання з китайськими виробниками. Але якщо закупити товар вдається без праці, то з його вивезенням можуть виникнути труднощі.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво про реєстрацію юридичної особи (підприємство з правом ведення зовнішньої торгівлі);
  • - супутні документи на товар: сертифікати відповідності (якщо потрібно), договір з виробником.
Інструкція
1
Визначте точну вагу вантажу, який ви плануєте вивезти в Росію. Від його величини будуть залежати спосіб і характер перевезення. Вантажі до 25-ти кг можуть бути перевезені без митних зборів в тому випадку, якщо вони являють собою різний товар. Тобто 25 кг однотипних предметів на митниці можуть бути розцінені як дрібнооптовий вантаж, за який необхідно заплатити податок. Всі товари загальною вагою більше 25-ти кг вважаються комерційними та оподатковуються. Невеликий вантаж можна перевезти через кордон самостійно, в якості особистого багажу. Для комерційних вантажів існує три способи перевезення: морським транспортом, вантажним поїздом і авіаперевезенням.
2
Оберіть оптимальний спосіб доставки в залежності від пункту призначення. Як правило, на території Росії морські відправлення прямують до порту Калінінграда, тому даний спосіб вигідний для жителів західної частини держави. Залізничній транспортуванням найчастіше користуються підприємці середньої смуги Росії і Далекого Сходу. Авіаперевезення зручні для термінових постачань.
3
Оберіть дилера на території Китаю або зверніться до фахівця, з яким вже працюєте. Як правило, дилерські компанії повного циклу надають допомогу в підборі товарів, відправці та вирішенні митного питання. У цьому випадку після придбання товару дилер повинен розрахувати вартість мита, митного ПДВ, сертифікації та послуг компанії. Після цього необхідно тільки сплатити рахунок і дочекатися отримання товару. До послуг дилерів вдаються ті підприємці, які воліють закуповувати товари без виїзду до Китаю. Для самостійного оформлення перевезення слід перейти до наступного кроку.
4
Зверніться в транспортну компанію на території Китаю і оформите договір про перевезення комерційного вантажу. Всі документи оформляються на китайській мові, тому якщо ви не володієте цією мовою досконало, необхідні послуги перекладача. Для проведення митного контролю на території РФ необхідно свідоцтво про реєстрацію юридичної особи з чинним правом на ведення зовнішньої торгівлі. В іншому випадку будуть потрібні послуги компаній, що займаються експортно-імпортними операціями, які можуть взяти під повний контроль проведення товару або виконати лише частину робіт.
5
Сплатіть вартість митного ПДВ та мита, розміри яких залежатимуть від ваги вантажу. Після цього товар відправиться в пункт призначення за обраним маршрутом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_UbAmbYg17w
В останні десятиліття Китай з аграрної країни перетворився на економічного монстра, що виробляє величезну кількість найрізноманітніших товарів. Сьогодні торгівля між Росією і Китаєм стала більш цивілізованою, але перетин китайського кордону і раніше - одне з найскладніших завдань для оптовиків.
Інструкція
1
Чи вдалим буде перетин кордону, багато в чому залежить від попередньої підготовки, тому поставтеся до укладення договору з усією серйозністю. Ще на цьому етапі необхідно точно розрахувати вартість вантажу, включаючи мита, фрахт, збори та інші витрати. При цьому китайська сторона буде вам, швидше за все, поганим помічником.
2
Знайдіть хорошого перекладача, який зможе грамотно перевести всі нюанси договору. Менталітет китайців дозволяє спотворити інформацію на будь-якому рівні, причому у виграші завжди виявляється виробник. Він постарається перекласти на вас будь-яку відповідальність, у тому числі і провину за неправильне оформлення.
3
Особливу увагу зверніть на якість товару з Китаю. У китайців свої стандарти, які значно відрізняються від вимог до російських виробників. Всі товари повинні проходити огляд (сертифікацію), інакше їх з країни не випустять. Зверніть увагу: при експорті товарів з сертифікатами за формою «А» ви можете отримати 50% знижку на сплату мита.
4
Постарайтеся простежити за упаковкою і пломбуванням товару на етапі відправки, інакше велика ймовірність великої кількості браку. Якщо ж такої можливості немає - не беріть товар за 100% передоплатою, повернути гроші буде складно. Крім того, неправильне зважування і обмірювання вантажу може привезти до його «заморожування» на митниці. Бажано, щоб за це відповідав виробник (обговоріть це в договорі).
5
На митниці ви повинні опинитися з повним пакетом правильно оформлених документів. Якщо сума, проплачена постачальнику, буде не відповідати заявленій вартості та інвойсу - вас можуть звинуватити в незаконному переправленні грошей. При перевищенні ваги контейнера заявленому ви будете визнані контрабандистом. При найменшій підозрі вас можуть затримати на 48 годин, і навіть перевірити всі банківські платежі і угоди.
Зверніть увагу
Позбутися від зайвих проблем і нервування можна, замовивши послуги транспортної компанії. Але при цьому важливо вибрати перевізника на своїй території, щоб мати можливість діяти за російськими законами в разі непорозумінь.