Як обкласти чавунну топку. чи можна обкласти цеглою каміни чавунні.

Чавунна топка, як і чавунна грубка, дуже добре нагрівається, безпечна і зручна у використанні. Але щоб тепло від печі виділялося не тільки під час горіння, її слід облицювати цеглою або іншими матеріалами, які будуть зберігати і виділяти в приміщення тепло протягом довгого часу. Крім того, обкласти чавунну топку варто для створення декоративного ефекту, так як сама по собі вона не завжди вписується в інтер'єр.
Вам знадобиться
  • - чавунна топка;
  • - матеріали для створення термокамери: цегла, кахлі, оштукатурений шамот, мармур, гіпс і т.д.
  • - матеріали для термоізоляції;
  • - допоміжні матеріали: кладочна суміш, цемент і т.д.;
  • - інструмент: шпателі, схил, рівень, кельму, правило і т.д.;
  • - матеріали для декоративного оздоблення.
Інструкція
1
Підберіть матеріали для зовнішньої оболонки, саме від вибору матеріалу будуть залежати зігріваючі властивості каміна, а також його зовнішній вигляд. Вибирайте будь-які матеріали, крім традиційної цегли і плитки для облицювання використовуються гіпсокартон, мармур, гіпс, французький ракушняк, і навіть скло, метал і кераміка.
2
Якщо ви хочете, щоб камін грів приміщення всю ніч, навіть коли піч не топиться, вибирайте матеріали, які не бояться нагріву і накопичують тепло під час роботи, наприклад, вогнетривку цеглу, кахлі або оштукатурений шамот. Зверніть увагу, в цьому випадку не потрібне використання ізоляції, тому можна швидко обкласти топку.
3
Якщо ви вибрали матеріали, які не передають і не накопичують тепло, бояться перегріву, наприклад, гіпсокартон або мармур, які можуть навіть тріснути, подбайте про повну вогнетривкої фольгованою ізоляції корпусу термокамери.
4
Для топки встановіть подіум, перед каміном обов'язково обладнайте майданчик з вогнетривкого матеріалу довжиною не менше 50 см і шириною рівною ширині каміна плюс по 20 см з кожного боку.
5
Розробіть або знайдіть готовий проект каміна. Врахуйте, що відстань між стінками печі і каміна повинно бути не менше 5 - 6 см, а від задньої стінки - не менше 10 см. Чим товще буде стінка зовнішньої оболонки, тим більше тепла буде зберігати камін, тому, якщо ви цінуєте тепло, вибирайте проект з товщиною стінки в одну цеглину. Обов'язково передбачте підведення знизу холодного повітря в достатній кількості, а зверху - можливість виходу гарячого повітря.
6
Обкладете топку відповідно до обраного ескізу. При кладці обов'язково вивіряти положення цегли за допомогою схилу, натягнутого шнура і рівня. Слідкуйте, щоб шви були рівні й однакові.
7
Після того, як вся топка буде обкладена цеглою, зробіть димар, ізолювавши його спеціальними матеріалами.
8
Якщо ви обкладаєте свою грубку звичайною цеглою, після повної просушки кладки облицюйте термокамеру декоративної термостійкої плиткою.
Корисна порада
Якщо обкладена цеглою топка димить, спробуйте використовувати замінити дрова на більш сухі або прочистіть димохід від сажі.