Як стругати брус. Як зробити будівельний козел.

Дерев'яний брус - той матеріал, який сьогодні застосовується практично в будь-якому будівництві, починаючи від будинків і бань і закінчуючи обробкою гаражів, заводських цехів і т.д. Брус, який використовують у будівництві, обов'язково повинен бути струганим, адже тоді не тільки зберігаються довше його природні властивості, а й краса споруди стає в кілька разів витонченіше.
Інструкція
1
Сьогодні придбати дерев'яний брус можна як готовий, струганий, так і не оброблений. У другому випадку всі роботи по обробці матеріалу доведеться взяти на себе, але зате на цьому можна заощадити досить пристойну суму. Приготуйте будівельний козел або кілька (залежно від розміру брусів), самі дерев'яні бруси, які необхідно острогать, і рубанок. У випадку, якщо ви не маєте будівельного козла, його можна швидко і легко зробити з підручних матеріалів. Для цього візьміть 8 рівних по довжині дерев'яних палиць, 1 колода розміром в 1,5-2 метри, цвяхи і молоток.
2
Покладіть колоду на козла так, щоб воно лежало рівно. Якщо деревина не оброблена, то попередньо приберіть зайві гілки і сучки, зніміть верхній шар кори і ретельно просушіть. Після розпилювання заготовки на її поверхні є маса різних дефектів: шорсткостей, нерівностей і т. Д. Все це виправте струганням. Стружіть завжди у напрямку волокон. Огляньте деревину і визначте напрямок волокон, потім заготовку закріпіть на верстаті.
3
Візьміть рубанок. Прострогать одну частину дерева по всій довжині, пройшовшись рубанком уздовж нього, знімаючи при цьому верхній шар деревини.
4
Стругання виконують різним інструментом: плоске - одинарним і подвійним рубанками, шерхебелем, фуганком, торцевих рубанком, полуфуганков, фігурне - грунтубеля, шпунтубелем, калевками, зензубелем, фальц-Гебелем, горбачами та іншими інструментамі.Строгать доводиться вздовж і впоперек волокон, а також перпендикулярно волокнам (торцеве стругання).
5
Щоб отримати потрібне прямокутний перетин, виструганою першу сторону і перевірте її на око: встаньте проти світла і призначте до обробленої стороні рівно стругану (фугованной) лінійку або ребро фуганка. Виправте нерівності.
6
Олівцем поставте позначку у вигляді кривої лінії і стружіть другу сторону точно під косинець. Так як ширина бруска або дошки повинна відповідати певним розміром, то на першій стороні рейсмусом проведіть ризику і по ній строго в косинець стружіть третю сторону.
7
Після перевірки цієї сторони рейсмусом визначте товщину заготовки, проведіть ризики на другій і третій сторонах. За цим ризикам стружіть четверту сторону. Правильність заготовки перевірте косинцем.
8
Повторіть всі вищевказані процедури з кожним з колод, що вимагають обработку.Помніте, якщо у вас досить велика кількість рівних брусів, то можна скористатися спеціальною шліфувальною машинкою. Якщо ж бруси вимагають ретельної обробки, то найкраще скористатися рубанком, хоч справа ця і кропітка.
9
У промислових масштабах використовуйте спеціальний деревообробний верстат. У роботу пускайте тільки добре просушену деревину, бажано відкалібровану, інакше верстат доведеться часто перенастроювати.
Корисна порада
Широкі заготовки, наприклад, дошки, стружіть захватками або частинами, але так, щоб не було пропусків.