Як встановити диммер.

Діммер - це пристрій, який встановлюється замість вимикача. За допомогою цього приладу можна плавно включати і вимикати світло, регулюючи його яскравість. У продажу є безліч різних діммеров, які розрізняються за формою і кольором, потужності і способам включення. Встановити диммер самостійно зовсім не складно, достатньо мінімальних знань в електриці і дотримання простих правил безпеки.
Вам знадобиться
  • - диммер;
  • - установча коробка;
  • - викрутка;
  • - перфоратор.
Інструкція
1
Перед покупкою діммера, розрахуйте потужність всіх ламп, роботу яких він буде регулювати. Наприклад, є п'ять ламп по 60 Вт кожна, тоді їх сумарна потужність буде рівна 300 Вт. Візьміть диммер з потужністю 500 Вт, так як диммер необхідно купувати з запасом потужності. Не навантажуйте диммер на максимальну потужність, його перегрів загрожує виходом з ладу або навіть загорянням. Виберіть диммер, виходячи з його форми, кольору і функціональності (звичайний або програмований),. Запам'ятайте - для діммеров сенсорного типу необхідно заземлення.
2
Розпочніть демонтажу старого вимикача. Дійте в наступному порядку: відключіть електрику і переконайтеся в тому, що напруга не надходить; витягніть клавішу і зніміть рамку; відкрутивши гвинти, звільніть монтажні лапки; витягніть вимикач і від'єднайте дроти.
3
Підключіть і встановіть диммер. Просто повторіть те, що робили, знімаючи старий вимикач, тільки тепер у зворотному порядку. Тільки пам'ятайте, що на відміну від звичайного вимикача, що працює незалежно від порядку підключення, до діммеров необхідно правильно підвести вхідний (фаза) і відходить дроти. Клема приладу, зазначена буквою L, призначена для живильного проводу. Незважаючи на те, що багато диммери працюватимуть, навіть якщо їх підключити як простий вимикач, підключайте прилад правильно. Не експериментуйте.
4
Почніть з підготовки місця для установки діммера, якщо у вас ще не стоять вимикачі (нова квартира/будинок). Визначте зручну для вас висоту, на якій буде стояти диммер. Зробіть на стіні позначку. Просвердлите стіну за допомогою перфоратора і коронки по бетону діаметром 68 мм (діаметр стандартної настановної коробки). Вставте в отвір установчу коробку (підрозетник/стакан) і закріпіть її. Пробийте канавку від розподільної коробки до місця установки і покладіть у неї провід. Далі дійте за вже знайомою схемою, описаною вище.
Зверніть увагу
Використовуйте диммери тільки для роботи зі звичайними лампами розжарювання або з галогенними лампами.