Як зробити кокошник. Кокошник своїми руками.

Кокошник - це незамінна деталь російського національного костюма. Зробити кокошник своїми руками зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • Картон, синтепон, тканина, прикраси.
Інструкція
1
Для викроювання кокошника знадобляться наступне: приготувати щільний, але еластичний картон, який добре тримає форму, не ламається і добре ріжеться ножицями. Також приготувати м'який об'ємний матеріал, синтепон або ватин, красиву однотонну або кольорову тканину середньої товщини, тасьму, намистини, бісер, стрази.
2
Потім потрібно виміряти голову від вуха до вуха. Накреслити на картоні півколо, враховуючи зняту мірку. Від кінців, отриманої лінії вправо і вліво провести додаткові лінії, перпендикулярні окружності, відкласти на них 7-8 сантиметрів. З'єднати отримані точки кривою лінією, строго паралельно півкола, яка була викреслена спочатку.
3
Вирізати отриману викрійку. Сам кокошник потрібно вирізати з картону. Потім вирізати таку ж деталь з м'якого об'ємного матеріалу (синтепону або ватину). Прикріпити синтепонові деталь до картонної деталі легкими стібками по краях і посередині щоб уникнути непотрібних переміщень.
4
Викрито за розміром кокошника дві деталі з тканини. По краях зробити припуски на шви по два сантиметри. Зшити деталі на швейній машині по верхній окружності і по нижніх прямих лініях. Вивернути, вимітати по краях і випрасувати. Наметочним нитка видалити. Вставити картонну деталь кокошника з прикріпленим до неї синтепоном в чохол з тканини. Акуратно підшити всередину відкриті зрізи, щільно охоплюючи кокошник. Синтепон при цьому повинен знаходиться на передній частині кокошника.
5
Потім необхідно прикрасити кокошник тасьмою, бісером, стразами. Все це пришити до кокошник акуратно, дрібними стібками, прошиваючи виріб наскрізь. Для щільної посадки на голову до нижніх кінців кокошника прикріпити еластичну тасьму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vPIu-E8m4RQ
Традиційний російський кокошник надягав в особливо урочистих випадках, і по його оздобленню можна було судити про забезпеченість родини. Тому майстрині намагалися прикрасити цей головний убір багато і різноманітно, щоб ні у кого не виникло сумнівів про статус дівчини, яка його носить.
Інструкція
1
Намалюйте на аркуші паперу приблизний візерунок, який хочете зобразити на кокошник е. Розташуйте орнамент симетрично від центральної вертикальної лінії. Використовуйте мотиви квітів, листя, дерев, хмелю і винограду. Це те, що зазвичай зображали на цьому предметі туалету в старовину.
2
Розшийте поверхню основної частини кокошник а згідно ескізу, який ви зробили на папері. Ви можете використовувати різні техніки вишивання і елементи декору, все залежить від узору, який ви збираєтеся зобразити. Наприклад, ви можете вишити орнамент хрестом, гладдю, стебельчатим швом. Також використовуйте для декорування бісер, але не намагайтеся заповнити ним або стеклярусом всю поверхню кокошник а, в цьому випадку убір вийде дуже важким і, можливо, не буде здатний тримати форму. Дуже ефектно виглядатиме вишивка металізованим муліне. Ви також можете використовувати блискітки і паєтки для прикраси головного убору.
3
Використовуйте декоративний шнур для обрамлення головного убору. Акуратними дрібними стібками пришийте його по контуру вироби, кінці сховайте на звороті кокошник а.
4
Сплетіть очелье кокошник а з бісеру, воно являє собою сітку, що закриває лоб. Кінці цієї сіточки прикрасьте намистинами, більшими за розміром, ніж бісер, що бере участь в плетінні. Також пришийте по кілька ниток бісеру або намистин, що імітують перли, до нижньої частини боковин кокошник а, нехай вони вільно гойдаються. Слідкуйте за тим, щоб довжина цих ниток була приблизно однаковою.
5
Пришийте до обох бічних сторонах кокошник а стрічки шириною 15-20 см. Їх потрібно буде зав'язати в широкий бант на рівні першого хребця. Кінці стрічок повинні бути досить довгими, щоб вільно спадати нижче плечей. Виберіть стрічку в тон основної матерії, з якої виготовлений головний убір. Кінці стрічок можна прикрасити вишивкою нитками або бісером.