Як скласти бізнес-план ательє. Як відрити ательє з ремонту одягу.

Бізнес-ідея по відкриттю свого власного ательє є досить популярною. Незважаючи на величезну різноманітність модного одягу в магазинах, залишається контингент людей, що віддають перевагу зшиті на замовлення речі, які будуть унікальні в своєму роді і створені спеціально для них. Тому відкриття ательє - досить вигідний бізнес і прекрасний спосіб почати свою справу.
Інструкція
1
Перед тим як відкрити ательє, складіть подібний бізнес-план. Він повинен містити загальну, виробничу та фінансову частину. У загальній частині вкажіть, яке ательє ви збираєтеся відкривати, а також на яку категорію людей воно буде розраховано. Це може бути, наприклад, ательє по пошиву одягу, орієнтоване на клієнтів із середнім рівнем дохід, чи ательє по пошиву ексклюзивних штор. Виберіть організаційно-правову форму. Найчастіше для ательє характерно індивідуальне підприємництво.
2
Потім напишіть, які саме послуги ви будете надавати. Це може бути не тільки пошив нового одягу, а й реставрація та ремонт старої. Вкажіть, яким чином ви будете приймати замовлення від клієнтів. Можна організувати один пункт прийому замовлень безпосередньо в ательє, а також розмістити додаткові пункти в торговельних точках міста.
3
Проведіть аналіз ринку послуг з пошиття одягу в вашому місті. Це необхідно для того, щоб оцінити рівень конкуренції і ваші шанси на завоювання частки на ринку. Постарайтеся знайти недоліки у конкурентів, щоб уникнути можливих помилок в майбутньому.
4
У виробничому плані слід вказати, де ви плануєте розміщувати ательє. Ідеальним варіантом вважається надання швейних послуг у великому торговому центрі з великим потоком людей. Складіть список необхідного обладнання. Вам будуть потрібні швейні машинки різного призначення, оверлок, парогенератор, манекени, стільці для відвідувачів, робоче місце для адміністратора. Крім того, для вашого ательє буде необхідний персонал. Мінімальний штат - це приймальник замовлень, модельєр і майстер по пошиву одягу.
5
У фінансовому плані розпишіть докладно видаткову і дохідну частину. Що стосується витрат, то включите в них вартість оренди, обладнання, витратних матеріалів (нитки, тканина), відплату праці персоналу, податки. Доходи ательє складатимуться з доходів від пошиття і ремонту одягу. Якщо ательє розташоване у великому торговому центрі, то, швидше за все, більшу частину замовлень становитиме підгонка виробів по розмірам замовника. Термін окупності ательє дорівнює приблизно 1 році, а рентабельність - 20-30%.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jNnF3KyxIXU