Як зшити футболку.

Зшити самостійно ошатну футболку з трикотажного полотна досить легко і швидко. Шити футболку потрібно з бавовняного кольорового трикотажу з еластанових волокнами. Найпростіший фасон - прямий крій з трохи спущеною проймою.
Вам знадобиться
  • Бавовняний трикотаж, сантиметр, нитки, оверлок, швейна машинка.
Інструкція
1
Спочатку потрібно зняти мірки: довжина футболки, об'єм грудей, об'єм стегон, обсяг талії. Викреслити на папері викрійки. Викрійки спини і переду практично збігаються. Потрібно намалювати прямокутник, де довжина прямокутника - довжина футболки, ширина - обсяг грудей. На вільне облягання додати 3-4 сантиметри
2
На прямокутнику зробити відповідні розмітки - в місці талії намалювати всередину плавну увігнуту лінію, як би «пріталени» прямокутник. Якщо обсяг стегон набагато більше, ніж обсяг грудей, плавно розширити викрійку донизу на кілька сантиметрів. Накласти викрійки одну на іншу і нанести лінії горловини. Для простоти і точності горловину спинки і переду вирізати по своїй старій футболці. Все, викрійки готові.
3
Перед викроюванні тканину потрібно скласти вдвічі, лицьовою стороною всередину. Викрійки накласти на тканину строго по трикотажним стовпчикам, використовуючи їх як часткові лінії. На шви додати 1,5 сантиметра, на подгибку низу 4 сантиметри. Акуратно приколоти викрійки до тканини швейними шпильками. Викроювати обережно гострими ножицями, намагаючись не зрушувати викрійки з трикотажного полотна.
4
Після викроювання деталі зшити на машині оверлок. Спочатку зшити плечові шви. Потім зшити бічні шви, залишивши незашітие 20-25 сантиметрів для пройм. Потім в швейну машину вставити подвійну голку. Відвернути на виворітну сторону зрізи горловини і пройм приблизно на один сантиметр, приметать. Низ футболки відвернути на 3 сантиметри, пріметать.Осторожно приутюжить згини. Потім подвійною голкою пристрочити, замітати на виворітну сторону згини. Відпрасувати виріб.
Зшити майку можна за годину максимум. Потрібно лише скласти викрійку, обшити Бейко горловину і зробити два бічних шва. Тепер можна декорувати намистинами, паєтками, стразами, малюнками, тканинними аплікаціями і багато ще чим.
Вам знадобиться
  • трикотажне полотно (150 см - ширина, 70 см - довжина)
  • 70 см косою бейки (при ширині 4 см)
  • нитки
  • голки
  • кравецький метр
  • швейна машинка
  • папір для викрійки
  • мілкий
  • ножиці
Інструкція
1
На папері зробіть викрійку. Майки з трикотажу мають практично однакову будову полички і спинки. Тому робить одну деталь викрійки: це буде четвертинка майбутньої майки. Ширина нижнього краю цієї деталі - 24, 5 см. Висота по згину - 35 см, по зовнішній стороні (з боків) - 36 см. Ширина лямки - 7 см. Від лямки в сторону лінії згину і в сторону бічної лінії проведіть дві дуги: це буде виріз для горловини і пройми рукава.
2
Розкладіть викрійку на лівій стороні тканини. Поличка і спинка повинні у результаті складатися кожна з двох частин викрійки без розрізу. Обведіть викрійку дрібному. Додайте до цього контуру ще по 1 см по всьому периметру. Виріжте викроєні шматки тканини ножицями.
3
Складіть косу бейку вдвічі. Навертає її по лінії горловини. Прострочіть шви на машинці. Стачайте бокові шви виробу. Низ майки підігніть і теж прошийте.
Корисна порада
Ідеальний трикотаж для майки - це 95 відсотків бавовни (віскози) та 5 відсотків лайкри.Делать шви на майці потрібно оверлочними швом. Інший варіант - налаштувати швейну машинку на шов зигзагом.