Як солити осетра. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Осетер - риба велика і при цьому дуже смачна. Її можна смажити, запікати, тушкувати, коптити, в'ялити і засолювати. Засолка риби припускає її зневоднення і заміну частини води в тканинах харчовою сіллю.
Вам знадобиться
    • діжка з кришкою;
    • гніт;
    • сіль;
    • осетер.
Інструкція
1
Підготуйте рибу. Для цього осетра необхідно добре випатрати, але залишити черевну порожнину. Намагайтеся не пошкодити тонку плівку, яка прикриває шар жиру на черевці. Тому зробіть надріз через спинку, відсікаючи ребра від хребта з однією з сторін.
2
Відріжте голову, хвіст і плавники у риби. Обережно вийміть вязигу (хребетний хрящ). Акуратно розділіть рибу на ланки. Шматки осетра не потрібно мити під водою, просто насухо протріть чистою ганчіркою.
3
Приготуйте діжку, бочку або ящик без щілин. Укладіть в тару шматки риби, рясно пересипаючи сіллю кожен ряд.
4
Викладіть плавники і хвости (хвіст) на верх всієї риби, щоб повністю покрити її. Накрийте кришкою з гнітом.
5
Покладіть плоску дошку на лід. Через два дні закупорте ємність з рибою і помістіть її на дошку.
6
Перевірте кількість розсолу. Він повинен повністю закрити рибу. Якщо його недостатньо, додайте трохи охолодженого розсолу в тару з осетром.
7
Слідкуйте, щоб сира вода не потрапляла в бочку з рибою. Кришку періодично промивайте чистою водою.
8
Перевірте готовність риби. Засолений осетер «задубіє», тобто стане твердим, а шматки будуть погано згинатися.
9
Діставайте готову рибу за допомогою великої чистої вилки або гака.
Зверніть увагу
Вибираючи рибу в магазині, зверніть увагу на деякі ознаки, що підтверджують свіжість осетра. М'ясо має бути щільним, зябра - яскраво-червоного кольору, очі - прозорими, а луска - щільно прилягати до шкіри. Натисніть пальцем на шкіру осетра. Якщо на поверхні утворюється невелика ямка - вона повинна дуже швидко зникнути. Не забувайте, що свіжа риба не тоне у воді.
Корисна порада
Щоб процес засолювання зайняв менше часу, приготуйте гранично насичений розчин солі та ін'еціруется його в черевну порожнину риби за допомогою медичного шприца без голки або маленької клізми.