Як розкроїти фартух.

Фартух - найнеобхідніша на кухні річ. І не тільки на кухні. Цей нехитрий предмет одягу здатний виручити всіх, у кого є захоплення, пов'язані з використанням різних речовин, які можуть нанести шкоду костюму. У продажу є фартухи найрізноманітніших фасонів і з різних матеріалів. Але можна зшити його і самостійно, благо багато часу це не займе.
Вам знадобиться
  • - лист міліметрівки;
  • - кравецькі лінійка;
  • - олівець;
  • - шматок мила або крейди для перенесення викрійки на тканину.
Інструкція
1
Побудова викрійки почніть зі зняття мірок. Вам потрібна довжина виробу від пояса до нижньої лінії, обхват талії, висота і ширина верхньої частини. При цьому полуобхват стегон не обов'язково вимірювати дуже точно, адже фартух може бути трохи ширше або трохи вже заданого розміру.
2
Побудуйте на міліметрівці прямокутник. Довжина його дорівнює напівобхвату стегон, а ширина - довжині фартуха від талії до низу. Подумайте про те, які ви хочете зробити кишені. Найпростіший варіант - кишеня, прострочений по лінії низу по всій ширині фартуха. Якщо ви збираєтеся шити з двосторонньої тканини, його можна викроїти відразу, додавши до довжини виробу по нижній лінії ще сантиметрів 25-30. Якщо тканина одностороння, викроїте просто смужку. Довжина її дорівнює ширині фартуха, а ширина - передбачуваної висоті кишені разом з припуском. Нижню частину можна зробити і у вигляді трапеції, коротке підставу якій розташовуватиметься внизу.
3
Верхню частину можна зробити у вигляді квадрата або рівнобедреної трапеції. Виміряйте відстань між самими опуклими точками грудей. Додайте ще по парі сантиметрів з кожного боку. Це і буде ширина верхньої частини. Висоту визначте, заміривши відстань від опуклої точки грудей до талії. Додайте до отриманої міркою ще 3-4 см. Якщо ви хочете зробити верхню частину у вигляді трапеції, відстань між опуклими точками грудей буде її верхнім підставою. Проведіть лінію відповідного розміру. До кінців проведіть перпендикуляри вниз на відстань від грудей до талії. Відкладіть від цих точок вправо і вліво по 15 см і з'єднайте кінці підстав трапеції прямими лініями.
4
Переведіть викрійку на тканину і виріжте, залишивши припуски на підгин. На односторонньої тканини викроїте окремо кишеню. В цьому випадку його потрібно буде пристрочити перед складанням всього виробу. Поєднайте виворітну сторону фартуха з лицьовою стороною кишені так, щоб збіглися довгий і бічні зрізи. Приметайте і пристрочите кишеню. Заутюжьте його на лицьову сторону виробу. Підшийте край, підігнувши двічі на виворітну сторону.
5
Перед тим, як збирати виріб, обробіть бічні краї великого прямокутника, а також всі зрізи верхньої частини. крім нижнього. Підігніть їх двічі і застрочити. Можна їх обробити і зигзагом, особливо якщо тканина досить щільна і не дуже обсипається. Поєднайте деталі так, щоб вірно частина знаходилася строго посередині зрізу прямокутника. Змітайте деталі, сострочіть і разутюжьте шви. Підігніть обидва припуску двічі і пристрочите їх відповідно до однієї і другої деталі.
Корисна порада
Бретелькі і зав'язки можуть бути різними. Можна, наприклад, розкроїти по косою смужки відповідної довжини, скласти їх навпіл по лицьовій стороні, запрасувати і загнути всередину вільні краї. Саме так найчастіше і роблять. Але можна використовувати і широку тасьму. Прикрасити фартух можна тасьмою, пришивши її по всьому периметру на відстані 2-3 см від краю. Краю шкіряного фартуха НЕ Підшивайте, а обшийте складеної вдвічі тасьмою.