Як вивести чорнильна пляма.

Якщо ви посадили чорнильна пляма на улюблену блузку або на скатертину - не впадайте у відчай і не поспішайте засунути зіпсовану річ в пральну машину. До того, як починати прання, треба спочатку вивести пляму.
Інструкція
1
Перед тим, як починати чистку, треба спочатку як слід очистити матерію. Це можна зробити щіткою - спочатку сухий, а потім і вологою. Виводити плями краще з вивороту, підклавши під тканину кілька паперових серветок.
2
Виводити плями найкраще за допомогою тампона з м'якої білої бавовняної ганчірочки, вати або ватною серветки. Щоб чорнильна пляма не розпливалося, слід починати чистку від країв забруднення до центру, попередньо змочивши місця навколо плями.
3
Плями від чорнила можна зняти за допомогою розчину нашатирного спирту і соди (на склянку води - чайну ложку спирту і одну-дві чайних ложки соди). Для того, щоб вивести пляму з білої тканини, можна використовувати суміш нашатирного спирту з перекисом водню. Після того, як пляма зникне, треба прополоскати тканину в холодній чистій воді.
4
Від свіжих чорнильних плям можна позбутися за допомогою молока. Для цього треба замочити тканину в теплому молоці на кілька годин, після чого випрати з милом в теплій воді з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту.
5
Вивести чорнильна пляма з шовкової тканини можна за допомогою гірчиці. Гірчичний порошок змішують з водою, а отриману кашку намазують на пляму і залишають на добу. Потім кашку соскабливают з тканини, і прополіскують тканину в холодній воді.
6
Свіжі чорнильні плями можна вивести, посипавши забруднене місце сіллю і полив його лимонним соком. Після того, як пляма зникне, тканина треба як слід прополоскати.
Корисна порада
Плями від пасти для кулькової ручки виводять сумішшю ацетону і етилового спирту (в рівних пропорціях). Свіжі плями від чорної туші можна змити милом (краще використовувати господарське).