Що таке анемія.

Анемія або недокрів'я - це стан, що характеризується зменшенням кількості еритроцитів у крові людини. Захворювання може супроводжуватися зниженням гемоглобіну. Все це призводить до кисневого голодування всього організму.
Вам знадобиться
  • - лікарський огляд;
  • - загальний аналіз крові.
Інструкція
1
Серед причин, що призводять до виникнення даного стану, виділяють наступні: - крововтрати; - недолік заліза, фолієвої кислоти або вітаміну В12 в організмі; - токсичне ураження головного мозку та ін.
2
Виявити у себе анемію людина може по наявності одного або декількох симптомів: - запаморочення; - загальна слабкість; - блідість шкірних покривів; - задишка; - прискорене серцебиття; - нудота і блювота; - замерзання кінцівок і т.д.
3
Найбільш поширені анемії, пов'язані з дефіцитом заліза, але також зустрічаються анемії, пов'язані з хронічними захворюваннями, з дефіцитом вітаміну В12 і фолієвої кислоти, апластичні і гемолітичні анемії. Тому в медичній практиці існує наступна класифікація анемій: 1. Анемії, обумовлені гострою кровопотерей2. Анемії внаслідок порушення продукції еритроцитів: - залізодефіцитні; - хронічних захворювань; - апластичні; - мегалобластні; - сідеробластние.3. Анемії внаслідок підвищеного руйнування еритроцитів: - гемолітичні.
4
Для діагностики даного стану необхідний лікарський огляд і загальний аналіз крові хворого.
5
Для боротьби та профілактики самої часто зустрічається - залізодефіцитної анемії необхідно налагодити правильне харчування, що включає вживання висококалорійних продуктів, різних видів м'яса та печінки, молока, вершків, яєць, кукурудзи та пшоняної каші.К продуктам, що містять залізо, відносяться: картопля, гарбуз, часник, цибуля, салат, кріп, агрус, виноград, суниця і гречіха.Обогащают організм вітамінами групи В і аскорбінової кислотою: баклажани, білокачанна капуста, кабачки, дині, шипшина, обліпиха, журавлина і др.Практіческі у всіх випадках лікарі рекомендують вживання препарату заліза протягом тривалого часу. Причому для закріплення результату препарат не відміняють ще протягом кількох місяців після відновлення нормальної кількості еритроцитів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jOPjhpUKWSE
Зверніть увагу
Жінкам, у яких менструальні кровотечі рясні або достатньо часті, а також під час вагітності слід обговорити з лікарем необхідність додаткового прийому препаратів заліза.
Корисна порада
Намагайтеся уникати тривалого контакту з хімічними агентами, інсектицидами, отруйними і токсичними речовинами, різними нафтопродуктами.