Як налаштувати локальну мережу через маршрутизатор.

Маршрутизатори та подібні їм пристрої використовують для створення локальних мереж з доступом до інтернету. Це дозволяє об'єднувати комп'ютери в потрібні групи, надаючи їм можливість зв'язку з зовнішніми ресурсами.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі;
  • - маршрутизатор.
Інструкція
1
Виберіть відповідний маршрутизатор. Зверніть увагу на кількість LAN-портів, якими наділене це обладнання. Якщо ви не хочете купувати додатково мережевий концентратор, то подбайте про те, щоб їх кількість перевищувала число комп'ютерів в мережі. Уточніть також вид роз'єму, використовуваного для підключення до сервера провайдера. Зазвичай це або порт WAN для мережевого кабелю, або роз'єм DSL для з'єднання з телефонної лінії.
2
Встановіть маршрутизатор в доступному місці. Підключіть це обладнання до мережі змінного струму. Виберіть комп'ютер, з якого ви будете виконувати настройку пристрою, і підключіть його за допомогою кручений пари до вільного LAN-порту маршрутизатора. Підключіть до роз'єму WAN (DSL) мережевого обладнання кабель доступу до інтернету і ввімкніть пристрій.
3
Увімкніть комп'ютер і відкрийте інтернет-браузер. Для отримання доступу до налаштувань маршрутизатора введіть його адресу в браузер і натисніть клавішу Enter. Відкрийте меню Internet Setup Wizard або WAN. Заповніть необхідні поля таким чином, як ви робите це при налаштуванні підключення єдиного комп'ютера до інтернету. Активуйте функції Firewall, NAT і DHCP, якщо це дозволяє зробити програмне забезпечення пристрою.
4
Збережіть налаштування даного меню, натиснувши відповідну кнопку. Перезавантажте маршрутизатор, якщо ця операція не виконалася автоматично. Перезавантаження деяких моделей мережевих пристроїв виконується шляхом їх відключення від мережі змінного струму.
5
Знову відкрийте web-інтерфейс маршрутизатора. Перейдіть в меню Status (Стан) і перевірте активність з'єднання з інтернетом. Перевірте наявність доступу в мережу у вашого комп'ютера. З'єднайте інші ПК з LAN-портами маршрутизатора. Встановіть пароль на доступ до налаштувань пристрою, щоб запобігти їх небажана зміна.
Створити власну локальну мережу можна величезною кількістю способів. Коли планується здійснити доступ в інтернет зі всіх пристроїв у мережі, рекомендують використовувати роутер .
Вам знадобиться
  • Wi-Fi роутер (маршрутизатор), мережеві кабелі.
Інструкція
1
Не варто думати, що можна прийти в магазин і купити перший вподобаний роутер (маршрутизатор). Коли мова йде про створення дротової локальної мережі (зазвичай до її складу входять тільки стаціонарні комп'ютери), необхідно вибрати пристрій, що володіє певною кількістю портів Ethernet (LAN). Якщо ж до складу майбутньої мережі будуть входити ноутбуки, то рекомендують використовувати Wi-Fi маршрутизатор.
2
Давайте розглянемо приклад створення комплексної локальної мережі, яка складатиметься з стаціонарних ПК і ноутбуків. Придбайте WI-Fi маршрутизатор. Технічні характеристики цього обладнання повинні задовольняти вимогам бездротових адаптерів ноутбуків. Врахуйте також, що для підключення до інтернету використовується два основних типи роз'ємів: DSL і LAN.
3
З'єднайте всі комп'ютери майбутньої локальної мережі з маршрутизатором. Використовуйте для цього мережеві кабелі, які підключаються до портів LAN (Ethernet) обладнання. Підключіть кабель інтернет-з'єднання до порту WAN (Internet) маршрутизатора.
4
Увімкніть один з комп'ютерів. Запустіть браузер (краще використовувати сумісні з IE програми) і введіть в його адресний рядок IP роутера. На екрані відобразиться меню налаштувань пристрою.
5
Відкрийте пункт «Налаштування мережі» (Internet Setup Settings). Задайте необхідні параметри, аналогічні тим, які ви вводите при налаштуванні прямого підключення комп'ютера до інтернету. Збережіть зміни.
6
Відкрийте меню "Налаштування бездротової мережі» (Wireless Setup Settings). Придумайте SSID (ім'я) і Password (пароль) для вашої точки доступу Wi-Fi. Із запропонованих варіантів виберіть типи безпеки і радіосигналу. Примітка: краще вибирати комбіновані типи, наприклад: WPA/WPA2-PSK і 802.11b/g/n. Це дозволить підключатися до точки доступу практично будь-якого ноутбука.
7
Збережіть зміни, перезавантажте Wi-Fi маршрутизатор і підключіть до створеної мережі ноутбуки.