Як визначити розмір плода.

Вчені за кордоном, що проводили дослідження обумовленості росту дитини, встановили, що він перш за все залежить від зростання батька, тобто чим вище батько, тим вище його дитина. Однак важливими чинниками є і умови життя (харчування, фізичне навантаження, наявність захворювань).
Вам знадобиться
  • - вимірювальна стрічка;
  • - ультра-звукове дослідження
Інструкція
1
Генетичний фактор - один з найважливіших параметрів визначення росту дитини. Як правило, зростання хлопчиків обумовлений зростанням батька або найближчих родичів по чоловічій лінії (дядька, дідусі), а зростання дівчаток обумовлений зростанням матері і родичів по материнській лінії.
2
Зверніться до лікаря-гінеколога. Параметри, за якими можна визначити зростання плоду: стан плаценти і акушерські підрахунки. Якщо протягом вагітності відбувається порушення діяльності плаценти, то у плода може розвинутися гіпоксія (кисневе голодування), що веде до уповільненого росту і розвитку плода.
3
При відвідуванні лікаря-гінеколога у вагітної жінки за допомогою вимірювальної стрічки роблять виміри окружності живота і висоти стоянні дна матки. Акушери при визначенні розміру плоду (великий, маловагі, в нормі) використовують кілька формул, зокрема: окружність живота (см) множиться на висоту стояння дна матки (см). Однак наведена формула вважається простий, але не найточнішою, так як вона не враховує товщину підшкірно-жирової клітковини у вагітної жінки.
4
Зверніться до фахівців для проведення УЗД. За допомогою УЗД визначають розмір плода, вимірюючи декілька параметрів: куприка-тім'яної (встановлюється дата останньої менструації), бі-паріетальний (розмір між правою і лівою сторонами голови), довжина стегна (вимірювання найдовшою кістки тіла - стегнової кістки - відображає довжину плоду, по довжині стегна можна визначити термін вагітності) та ін. У разі необхідності лікар проведе додаткові виміри.
Зверніть увагу
Крім генетичних факторів, на розмір плода впливає харчування майбутньої мами, наявність цукрового діабету, недостатнє вироблення гормонів щитовидної залози, переношування вагітності, фетоплацентарна недостатність, синдром внутрішньоутробної затримки розвитку плода, шкідливі звички та хронічні захворювання матері, а також її вік (якщо їй менше 15 років).
Корисна порада
Якщо вагітна жінка має великий живіт, то не обов'язково, що у неї народиться великий малюк. Можливо, що великий живіт обумовлений зайвою вагою вагітної або у жінки багатоводдя.
Не так вже й часто, купуючи велосипед, люди звертають увагу на те, якого розміру у нього рама. А дарма. Якщо рама велика вам не підійде за розміром, то кататися ви будете на ньому без задоволення. Ви тільки змучить, а то й отримаєте травму.
Інструкція
1
Всі моделі велосипедів мають унікальну ростовку. Розміри від 16-дюймових до 24-дюймових зустрічаються частіше інших. Але є виробники, які люблять випускати рами з полдюймовой кроком (наприклад, 16,5). Багато хто звик думати, що відстань від осі каретки до краю підсідельною труби - це і є розмір рами. А на ділі часто виходить так, ніби цей параметр у виробників відрізняється. Приміром, 18-дюймова рама одного заводу-виробника може не бути ідентичною 18-дюймової рамі іншого заводу.
2
Коли ви купуєте або збираєтеся придбати велосипед, обов'язково виміряйте відстань від пахової області до верхньої труби. Нехай воно буде не менше, ніж 8-10см. Для того це зроблено, щоб у разі різкого гальма і одночасного стрибка з велосипеда ви не поранилися. Якщо лихачить ви не збираєтеся, а будете їздити спокійно, можете цією рекомендацією знехтувати. Але все ж купувати велосипед з зазначеним відстанню менше 5 см не рекомендується нікому.
3
На моделі, яка вам сподобалася, звертайте увагу на посадку. Посадка повинна бути максимально зручною. Ви ж не хочете вічно втомлюватися і їздити на маленькій швидкості? А це стане головним недоліком неправильно підібраного посадки.
4
Уважно вивчіть сідло. Налаштуйте його відразу по висоті так, щоб ваша нога при русі, приводячи педаль в саме нижнє положення, випрямлялася повністю. Якщо не випрямляється, то треба купувати сідло розміром більше.
5
Обов'язково переконайтеся, що при їзді ви спокійно і без зусиль дотягується до керма. Нехай вам не захочеться ще трохи відсунутися назад або нагинатися ще більше вперед. Інакше потім можуть початися болі в спині через нездорового стану.
6
Припустимо, ви хочете замовити велосипед через інтернет. Поспішати не треба. Краще спочатку сходите в звичайний магазин, знайдіть там вподобану модель. Виконайте всі рекомендації, дані вище. Катайтеся на цьому велосипеді і тільки тоді замовляйте. В іншому ж випадку може вийти так, що куплена модель вам не підходить і замість задоволення доведеться випробовувати образу і дискомфорт.
Зверніть увагу
Якщо ви вибираєте велосипед, для агресивного міського катання, то вам підійде BMX. Оскільки велосипеди розраховані на "стандартного" людини, то для досягнення найкращої посадки в кожному конкретному випадку доводиться підбирати положення керма і сідла, а часом і замінювати їх на більш підходящі.
Корисна порада
Потенційним покупцям, які не знають, як вибрати розмір велосипеда, краще звернутися до працівників спеціалізованих магазинів, оскільки у різних модифікацій розмір підсідельною труби наводиться в різних одиницях. Вибір велосипеда по росту незмінно пов'язаний з діаметром колеса, позначеного в технічних характеристиках велосипеда в дюймах. Якщо діаметр велосипедних коліс позначений цифрами від 10 "до 24", то перед покупцем дитячий велосипед.