Як викопати підвал.

Просторий і сухий підвал під будинком є бажаним для будь-якого господаря. У ньому можна розташувати майстерню, бойлерну, комору для продуктів і багато іншого. В підвальних приміщеннях деяких будинків обладнуються гаражі, більярдні і навіть басейни. Підвал доцільно будувати одночасно із зведенням будинку. Витрати в цьому випадку виявляються набагато менше, ніж при його пристрої в уже готовому будинку.
Вам знадобиться
  • - бетон;
  • - руберойд або гидростеклоизол;
  • - бітумна смола;
  • - будівельний інструмент (лопати, сокира, пила, молоток і пр. );
  • - пісок;
  • - щебінь;
  • - пиломатеріали для опалубки.
Інструкція
1
Визначте глибину закладки стрічкового фундаменту з урахуванням того, що він буде виконувати і роль стін підвалу. Її можна розрахувати за формулою H = L + 0,1 - K, де: H - глибина закладки фундаменту, в м; L - висота підвалу (звичайно приймається 1,9-2,2 м); 0,1 - товщина бетонної підлоги в м; K - відстань від стелі підвалу (перекриття) до рівня землі, в м.Ізменяя величину K (збільшенням або зменшенням висоти цоколя), можна змінювати глибину закладки фундаменту. Якщо грунтові води залягають високо, бажано збільшити відстань K, тобто замість підвалу будувати напівпідвал.
2
Вирийте по периметру будівлі яму під фундамент. Товщина його стін повинні бути збільшена в порівнянні зі звичайною. Це пов'язано з некомпенсованим тиском грунту на фундамент зовні (всередині перебуватиме пусте простору підвалу).
3
Встановіть опалубку для фундаменту, укладіть в неї арматуру. Останню можна закладати не на всю глибину, а у вигляді окремих поясів. Залийте фундамент, здійснюючи якісне трамбування бетонної суміші.
4
Видаліть грунт з внутрішнього простору фундаменту на 15-20 см глибше його п'яти. Виберіть грунт з-під фундаменту на половину його товщини. В результаті цього внутрішня частина стін виявиться як би висить на повітрі.
5
Покладіть на дно підвалу шар гравію з піском, утрамбуйте його. Залийте бетонну підлогу таким чином, щоб його поверхня знаходилася сантиметрів на п'ять вище п'яти фундаменту. Це дозволить з'єднати підлогу і стіни в єдину конструкцію, через що вся споруда придбає додаткову міцність.
6
Виконайте зовнішню гідроізоляцію фундаменту. Для цього відберіть від його поверхні землю, промийте і просушіть стіни. Промажьте фундамент бітумною мастикою і наклейте два шари руберойду або гидростеклоизола, склеївши їх між собою тією ж мастикою. Знову присипте грунт до стін.
7
Нанесіть на підлогу підвалу гідроізоляцію аналогічно тому, як описано в попередньому кроці (бітумна мастика і два шари руберойду). Виконайте поверх гідроізоляції стяжку товщиною близько 5 см. Таким чином, підвал виявиться з боків і знизу захищеним від вологи. Однак якщо рівень грунтових вод пролягає в зоні стін підвалу, цієї гідроізоляції може виявитися недостатньо. Водозахист підвалів, що знаходяться в грунтових водах, виробляється за особливими правилами.
8
Подальші роботи з підвалом: його утеплення, обкладка стін цеглою, пристрій перегородок і пр. - Виконуються в кожному конкретному випадку залежно від умов експлуатації і побажань господарів.
Корисна порада
При довгих стінах підвалу (більше 3-4 метрів) бажано компенсувати зовнішнє тиск грунту підпірними стінами з бетону або цегли, розташувавши їх перпендикулярно фундаменту.