Як вивести кулькову ручку.

Чорнильне пляма від кулькової ручки здатне зіпсувати будь-яку річ, від робочого зошита до нової сукні. Однак вивести чорнило від ручки не складе великої праці, якщо під рукою у вас є певні побутові розчинники.
Вам знадобиться
  • - медичний або нашатирний спирт (розчин аміаку)
  • - плямовивідник
  • - тепла мильна вода
  • - молоко, сіль, лимон
  • - маскирующий штрих або коректор, брітвочкой
Інструкція
1
Оберіть спосіб виведення чорнила в залежності від того, на якому матеріалі залишила слід кулькова ручка. Постарайтеся прибрати пляма, поки воно ще свіже.
2
Якщо кулькова ручка забруднила тканину, промокніть її ватним диском, змоченим в медичному або нашатирному спирті. Можете спробувати затерти пляма. Після цього річ потрібно випрати, щоб зникли спиртові розводи. У разі, якщо нашатирю під рукою немає, може допомогти спиртовий настій валеріани.
3
Замочите річ з плямою в плямовивідником, як це вказано на інструкції. Плямовивідник краще наливайте в рукавичках.
4
Якщо під рукою немає ніяких спеціальних засобів, відкрийте холодильник. Напевно там знайдеться молоко або лимон. Спробуйте налити на пляму трохи нагрітого, але не киплячого молока або видавити лимонний сік. Потім періть річ в теплій мильній воді. Однак цей спосіб не завжди дає позитивний результат, особливо якщо пляма застаріле. Якщо пляма на вовняної тканини, присипте його сіллю, потримайте, потім періть.
5
Пляма на папері вивести складно, простіше замазати його штрихом або зішкребти брітвочкой.
Зверніть увагу
У випадку, якщо річ дорога, і ви боїтеся застосовувати домашні методи, краще звернутися в хімчистку.
Корисна порада
- Якщо в процесі виведення плями ви самі забруднилися чорнилом, потріть слід від кулькової ручки пемзою.