Як лікувати хребцева грижі.

Поява хребцевих гриж є наслідком пошкодження хребетних дисків, защемлення спинного мозку. Біль з'являється в результаті здавлювання нервів і їх корінців, а наступні ускладнення можуть привести до порушення рухової функції.
Вам знадобиться
  • - протизапальні засоби;
  • - міорелаксанти;
  • - вітаміни групи B.
Інструкція
1
Приймайте протизапальні засоби. Після консультації у невролога вам доведеться пропити курс нестероїдних протизапальних засобів, які володіють знеболюючим ефектом і здатні зменшити роздратування тканин.
2
Пийте препарати, що знімають м'язові спазми. Щоб розслабити напружену мускулатуру, необхідно поліпшити кровообіг і усунути спазм - протягом обумовленого з лікарем часу приймайте міорелаксанти.
3
Спробуйте відновити хрящову тканину. В періоди ремісії, між хворобливими приступами, необхідно пропити курс хондопротектори - вони повільно діють на тканину міжхребцевого диска, живлячи її і відновлюючи. Препарати слід пити тривалий час.
4
Поліпшуйте поверхневий кровообіг. Змащуйте проблемні місця спеціальними препаратами, які купіруют біль і володіють хорошим відволікаючим ефектом. Підійдуть лікарські мазі, приготовлені домашнім способом растирки і компреси.
5
Витягайте хребет. Зверніться за допомогою до мануального терапевта, який направить вас на процедуру витягнення хребта - спеціальним апаратом або вручну фахівець вивільнить защемлені нерви і трохи витягне суглоби.
6
Пройдіть курс масажу. Масаж при позвонкового грижі слід робити м'яко і без зайвого тиску - ніяких силових прийомів і натискань бути не повинно, інакше ситуація може тільки посилитися. Курс мануальної терапії не завжди виправданий, але може застосовуватися в комплексі з основним лікуванням.
7
Пропийте вітаміни групи B. Вітаміни B1, B6, B12 можуть надати позитивний вплив на стан хребта (забезпечити додаткове харчування сполучної тканини), але ефект цей проявиться не відразу, а може і взагалі не з'явитися.
8
Пройдіть физиолечение. Магнітотерапія, ультразвук, електрофорез, лікування струмом можуть значно поліпшити самопочуття і застосовуються в якості допоміжних методів при консервативному лікуванні хребцевих грижі.
9
Займайтеся лікувальною гімнастикою. В період відсутності болів слід виконувати спеціальні вправи, які порекомендує інструктор з ЛФК. При гострих болях можна займатися, але користі від таких вправ буде небагато.
10
Хірургічний метод. У разі неефективності консервативного лікування призначається операція.