Як зшити ляльку-рукавичку.

Ви вирішили порадувати свого малюка і влаштувати будинку ляльковий театр? Кілька перчаточних ляльок звичайно можна придбати в магазині іграшок, але набагато цікавіше створювати своїх індивідуальних персонажів і розігрувати з ними цілі вистави. Зшити таку ляльку-рукавичку зовсім нескладно.
Вам знадобиться
  • - голова для ляльки від старої іграшки;
  • - тканина на рукавичку;
  • - елементи прикраси (вічка, носик, блискітки, стрічки і т.д.);
  • - швейна машина, нитки.
Інструкція
1
Створіть викрійку для рукавички. Для цього покладіть свою руку (або руку дитини) на папір так, як ніби ви тримаєте ляльку (на голову припадуть вказівний і середній пальці, решта розставлені в сторони - це ручки ляльки). Обведіть олівцем руку з припусками на шви. Пам'ятайте, рукавичка повинна бути достатньо вільною.
2
Підберіть м'яку щільну тканину для рукавички. Головна умова - рука не повинна просвічуватися крізь тканину. Добре якщо колір матеріалу відповідає персонажу (рожевий для поросяти, білий для кізоньки). Однак ваш герой може бути і в квітчастому платті і в чорному костюмі мага, тому вибір тканини - це ваш творчий погляд.
3
Розкладіть на тканини викрійку. Розкроїте дві однакові деталі: перед і спинку. Складіть деталі лицьовими сторонами всередину і прострочіть. Виверніть готову рукавичку. Діти люблять переодягати ляльок та актори театру тут не виняток. Зробіть персонажу намиста, хустки, фартухи, сорочки або плащі. Дитина, безсумнівно, оцінить гардероб ляльки.
4
Зробіть голову ляльки. Найпростіше це використовувати вже готову голову від поламаної іграшки, але іноді цікавіше зробити персонажа самому. Візьміть пластилін і виліпити голівку ляльки з шиєю Добре опрацюйте очі, ніс, губи. Як тільки пластилінова голова буде готова, злегка проморозьте її до застигання. Тверду заготовку розріжте ножем на дві частини: обличчя і потилицю. У техніці пап'є-маше виготовте дві половинки голови. Вийміть пластилін, з'єднайте дві частини і добре висушіть.
5
Раскрасьте голову. Гуашшю або акриловими фарбами пошарово розфарбуйте голову ляльки. Прорисуйте очі, рот, щічки, бороду або родимки. З хутра, ниток або пряжі спорудіть зачіску. Прикрасьте готову голову сережками, тасьмою, намистинками, дротом (залежно від задуманого персонажа).
6
З'єднайте дві частини перчаточной ляльки. Найпростіше закріпити рукавичку, щільно затягнувши її шнурком або ниткою на шиї ляльки, але ви можете і приклеїти рукавичку спеціальним клеєм. Герой лялькового театру готовий!
Корисна порада
Зовсім необов'язково купувати нову тканину на ляльку. Можна з успіхом використовувати непотрібні клаптики, пряжу, старий одяг дитини.