Як заточити побідитові свердло.

Навіть побідитові свердло може іноді затупитися. Ознаки тупого свердла - це перегрів під час роботи, місцями вереск і малоефективне свердління. Якщо купувати щораз нові свердла немає можливості, ви вирішили спробувати заточити побідитові свердло, то дотримуйтесь наших порад і у вас все вийде.
Вам знадобиться
  • - затупілась побідитові свердло;
  • - заточувальний верстат з алмазним каменем або електричне точило;
  • - охолоджуюча рідина.
Інструкція
1
Переконайтеся, що свердло можна заточити. Для цього виміряйте довжину ріжучої частини свердла, якщо вона становить більше 10 мм, то заточка можлива.
2
Заточити побідитові свердло на звичайному наждачному камені у вас не вийде, тому візьміть заточувальний верстат, бажано з алмазним заточним каменем, або точило з приводом від електродвигуна. Для прискорення свердління зменшите кількість оборотів в секунду (кутову швидкість), оскільки таке основне правило обробки: чим твердіше матеріал, тим нижче повинна бути швидкість.
3
Заточуйте свердло короткими дотиками до наждаковим каменем. Постійно контролюйте процес заточки, так як побідитові свердла заточуються досить швидко.
4
Призаточенню свердла будьте максимально точні. Ретельно стежте за тим, щоб ріжучі сторони свердла були одного розміру, інакше зміщений центр осі обертання призведе до нерівномірного роботі і, як наслідок, збільшеному нерівному отвору.
5
Контролюйте правильність співвідношення передніх і задніх кутів ріжучої кромки по напрямку обертання свердла. Не забувайте, чим твердіше матеріал, тим більше повинен бути кут заточування - до 170о.
6
Слідкуйте за тим, щоб свердло не нагрівається, оскільки нагрів може привести до розтріскування і відшаровування твердосплавних пластин. Щоб цього не сталося, час від часу охолоджуйте свердло за допомогою рідини, наприклад, звичайної води. Якщо все-таки наконечник сильно нагрівся (почервонів), не опускайте його в рідину, від різкого переохолодження він одразу трісне. Дайте йому можливість охолонути поступово, на повітрі.
7
Будьте готові до того, що домогтися ефективності нового свердла вам не вдасться, так як спосіб заточки свердла відрізняється для різних марок побідиту, і відтворити в домашніх умовах всі вимоги неможливо. Якщо заточити свердло гідним чином не вдалося, просто купите нові свердла в магазині і надалі ставитеся до них більш дбайливо.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x_HTtMCsYvY
Корисна порада
Щоб свердла довше служили, виконуйте всі рекомендації виробників, використовуйте свердла по бетону для роботи з бетоном, а свердла по металу - для металу. Не допускайте перегріву при роботі, змочуйте свердло водою. Не старайтесь просвердлити отвір з першого ж заходу.