Як розносити взуття.

Купівля нового взуття - завжди приємний момент. Але як часто буває, що в магазині туфлі або чоботи сидять відмінно, ми відчуваємо себе в них комфортно, але, прийшовши додому, розчаровуємося! Така зручна на декількох метрах магазинного статі взуття при тривалій шкарпетці раптом починає жати. Не переживайте, будь-яке взуття можна розносити. Однак розтягувати її слід правильно.
Вам знадобиться
  • спирт або горілка, спеціальний крем для розтяжки взуття, вода, два поліетиленових пакета.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб розтягнути взуття - скористатися спеціальним кремом або спреєм. Такі крему та спреї зазвичай продаються в хороших взуттєвих магазинах. Діяти потрібно в такий спосіб. Змастіть або збризніть зсередини ті місця на взуття, які здаються вам тісними. Потім надіньте взуття і трохи в ній походіть. Процедуру можна повторювати кілька разів. Взуття злегка растянется.Еслі у вас немає спеціального крему або спрею, можна взяти звичайний дитячий крем. Густо намажте взуття зсередини. Дайте крему висохнути. Повторіть процедуру. Потім наденньте взуття і кілька хвилин її розношуйте.
2
Тісний взуття можна розносити за допомогою алкоголю. Найкраще підійде спирт. Якщо його немає, можна скористатися звичайною горілкою. Змочіть туфлі, черевики або чоботи зсередини спиртним. Надіньте на ноги товсті шкарпетки і натягніть взуття. Трохи в ній походіте.Для взуття із замші і тканини горілка не годиться. В цьому випадку допоможе пиво. Схема дій аналогічна вищевикладеної. Якщо вам не хочеться змочувати взуття горілкою або пивом, можна хлюпнути всередину трохи окропу. Він теж допоможе розносити обувь.Только ні в якому разі не наносите спиртне на верх взуття, щоб її не пошкодити. А також не виходьте в цьому взутті на вулицю, поки спирт не вивітриться.
3
Якщо вам не хочеться мучити свої ноги, разнашівая тісні чоботи або черевики, можна обійтися без особистої участі. Наповніть водою два поліетиленових пакета. Туго їх зав'яжіть. Вставте всередину вузького взуття так, щоб вони увійшли досить щільно. Потім приберіть взуття в морозилку. Справа в тому, що при замерзанні вода розширюється. Тому вона, перетворившись на лід, допоможе розтягнути тісне взуття. Цей спосіб годиться лише для зимового взуття. На літній від сильного холоду може потріскатися шкіра.
Корисна порада
Не захоплюйтеся розтягуванням взуття дуже сильно. Можна перестаратися, і взуття стане занадто широкою.
Нове взуття, навіть якщо вона підходить нам за розміром, часто вимагає попереднього разнашіванія. Завжди краще походити заздалегідь будинку в щойно придбаних черевиках, дати нозі звикнути до нового взуття і дати взуття прийняти форму вашої ноги. Якщо ж взуття все-таки тисне і доставляє дискомфорт, можна скористатися одним з декількох способів розтяжки взуття.
Інструкція
1
Засіб для розтягування взуття можна купити в багатьох взуттєвих магазинах. Зазвичай воно являє собою рідину, піну або спрей, який наноситься на внутрішню поверхню взуття. Після нанесення засобу надіньте черевики і походіть деякий час згідно з інструкцією (різні засоби припускають різний час: від декількох хвилин до двох годин). Такі спеціальні засоби підходять для всіх видів взуття, крім лакової.
2
Розтягування шкіри сприяє спирт. Змочіть внутрішню поверхню туфель або черевик спиртом або спиртовмісної рідиною (горілкою, лосьйоном), надіньте товсті шкарпетки і потім взуття.
3
Замість спирту можна використовувати гарячий пар. Піднесіть взуття до киплячого чайника так, щоб пар обдав внутрішню поверхню взуття і надіньте на товсті шкарпетки. процедуру можна повторити кілька разів до отримання бажаного ефекту.
4
Ще один спосіб підходить для тих, хто хоче щоб взуття розтягнулася сама по собі, без стомлюючого разнашіванія. Щільно набийте черевики газетою і залийте всередину горілку або спирт, залиште взуття в такому стані на ніч. Мінус цього способу в тому, що черевики розтягнуться не по вашій нозі, а просто злегка збільшаться в розмірі.
5
Найпростіше звернутися до професіоналів в взуттєву майстерню, де можуть розтягнути вашу взуття на спеціальному обладнанні і за допомогою спеціальних хімічних засобів. Наприклад, в Москві та деяких інших містах можна скористатися послугами магазину "Паяна", де за 250-350 рублів (2011 р) можна збільшити обсяг халяви у жіночих або чоловічих чобіт; змінити обсяг пучковой частини туфель і черевиків; збільшити розмір взуття в ширину; розтягнути певні ділянки взуття з урахуванням індивідуальних особливостей стопи.
6
Врахуйте, що натуральна шкіра розтягується з часом сама по собі, тому при незначному незручність не варто відразу ж вдаватися до активних заходів разнашіванія взуття. Краще походіть в звичайних шкарпетках і взуття будинки, а на вулицю виходите в нових черевиках не відразу на цілий день.
Корисна порада
Приступаючи до розтяжці взуття, подумайте, чи не варто краще поміняти цю пару в магазині. Адже зробити це можна, тільки якщо взуття нова і знаходиться в тому вигляді, в якому ви її придбали.