Як визначити географічне положення материка.

Щоб знайти на карті який-небудь об'єкт, треба знати його географічний опис. Навіть якщо справа стосується таких великих географічних об'єктів, як материки, може знадобитися, наприклад, для уроку географії в школі, докладно описати і вказати його місце розташування на карті. Якщо вам потрібно скласти загальний опис або визначити географічне положення материка, дотримуйтесь нескладних порад і у вас все вийде.
Вам знадобиться
  • - паперова чи електронна карта;
  • - папір та ручка.
Інструкція
1
Візьміть звичайну паперову або електронну карту світу із зазначенням координат і знайдіть потрібний вам материк. Якщо у вас немає карти, можете знайти її в загальному пошуку, набравши назву материка і скориставшись меню «карти».
2
Подивіться, як співвідноситься положення материка щодо інших материків, екватора, північного і південного полюсів, в якій півкулі знаходиться материк, наприклад, Північна Америка розташована в північній півкулі, а Африка перетинає екватор. Опишіть це якомога більш докладно.
3
Уважно вивчіть координатну сітку і знайдіть координати материка: найпівнічнішою (верхньої), південної (нижньої), західної (праворуч) та східної (ліворуч) точки. Для того щоб знайти координати точки, знайдіть широту і довготу.
4
Широту відрахуйте від екватора, якщо йдете від екватора вгору, то значення широти буде позитивним, якщо йдете вниз - негативним. За паперовій карті неможливо визначити точне значення, прикиньте приблизно по розкресленим паралелей (горизонтальних лініях). Тобто, якщо ваша точка (наприклад, Голковий мис - найпівденніша точка Африки) лежить між паралелями 30 ° і 45 °, розділіть цю відстань на око і визначте близько 34 ° - 35 °. Для більш точного визначення, скористайтеся електронною картою або географічними атласами.
5
Довготу відраховуйте від нульового меридіана (це вертикальна лінія, що проходить через Лондон). Якщо ваша точка лежить на схід від цієї лінії, перед значенням поставте знак "+", якщо на захід, поставте "-". Точно так само, як і широту, визначте довготу, тільки не по горизонтальним, а по вертикальних лініях (меридіанах). Точне значення можна дізнатися тільки по електронній карті або за допомогою секстанта.
6
Запишіть координати всіх крайніх точок материка у вигляді (широта від -90 ° до + 90 °, довгота від -180 ° до + 180 °). Наприклад, координати Голкового мису будуть рівні (34.49 ° південної широти і 20.00 ° східної довготи). Сучасна запис системи координат увазі запис в градусах і десяткових дробах, але раніше було популярно вимір в градусах і хвилинах; ви можете використовувати як ту, так і іншу систему запису.
7
Опишіть особливості материка, його найвищу і найнижчу точку над рівнем моря, найдовші і широкі річки, великі озера, які омивають материк моря, держави, розташовані на його території та іншу інформацію.